ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z ulepszoną obsługą wielu urządzeń

WhatsApp jednak nie ograniczy funkcjonalności konta, jak nie zaakceptujesz regulaminu

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

WhatsApp nie zamierza ograniczać funkcjonalności kont osobom, które nie zaakceptowały nowego regulaminu komunikatora. Takiego bałaganu z regulaminem usługi nie było chyba nigdy, bo firma już po raz kolejny zmienia zdanie na ten temat. Prawdopodobnie nikt z WhatsApp-a nie spodziewał się, jak wiele problemów przyniosą nowe zapisy i jak negatywnie odbije się to na samej usłudze.

WhatsApp nie ograniczy funkcjonalności konta

WhatsApp regulamin zmiana

Ostatnie kilka miesięcy przyniosły spore zmiany na WhatsApp. Komunikator przedstawił nowe zapisy swojej polityki prywatności oraz regulaminu, a te wywołały prawdziwą burzę wśród użytkowników. Pierwotnie miało wyglądać to tak, że jeżeli użytkownik nie zaakceptuje zmian, nie będzie mógł korzystać z komunikatora. Później, kiedy już użytkownicy zaczęli uciekać z usługi, WhatsApp zaczął przemawiać trochę łagodniej. Wydłużono termin na zaakceptowanie regulaminu, a jeszcze później stwierdzono, że można go nie akceptować w ogóle. To ostatnie miało wiązać się z tym, że niektóre funkcje WhatsApp-a będą ograniczone. Teraz przyszła kolejna zmiana.

Redakcja The Verge dostała oświadczenie od rzecznika firmy, z którego wynika, że brak akceptacji nowego regulaminu nie wpłynie na funkcjonalność konta. Nie będzie żadnych ograniczeń dla użytkowników, ale mogą spodziewać się zwiększonej liczby powiadomień. Te będą przypominały o tym, że warto jednak zaakceptować nowy regulamin.

Zobacz też: Paczkomaty będą miały przerwę techniczną – co i kiedy nie będzie działać?

Problemy z nowym regulaminem WhatsApp-a, a raczej tym, że może on ograniczać dostęp do konta, zauważono wcześniej już w Niemczech. Wygląda na to, że ktoś w WhatsApp poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że nie ma innego wyjścia, jak częściowo wycofać się ze zmian. Można więc dalej korzystać z WhatsApp normalnie, nawet jak nie zaakceptowało się nowego regulaminu. Ponoć nowe zapisy zaakceptowała większość użytkowników, a reszta albo tego nie zrobiła, albo udała się do konkurencji. A Wy jak zrobiliście?

Źródło: WhatsApp / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy