ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
WhatsApp z szyfrowaniem E2EE w chmurze

WhatsApp w odwrocie – nie musisz akceptować regulaminu, ale będzie on obowiązywał

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

WhatsApp podjął wyjątkowo ciekawą decyzję, która związana jest z ich nowym regulaminem. Ten w życie wchodzi 15 maja 2021 roku i firma nie zamierza go zmieniać. Nie zamierza też jednak kasować kont użytkowników, którzy po tym terminie nie zgodzą się na akceptacje nowych zapisów. Brzmi to dość dziwnie, ale może okazać się, że nie jest jednak tak „różowo”.

WhatsApp – nie będzie kasowania kont

Ciekawa informacja obiegła dziś sieć, a WhatsApp nie skomentował jej jeszcze oficjalnie. Przynajmniej nie do końca, bo redaktorom XDA-Developers udało się uzyskać odpowiedź rzecznika prasowego firmy. Zacznijmy jednak od tego, że dziś na Twitterze pojawiła się informacja, którą opublikował Press Trust of India. Z tweeta wynikało, że WhatsApp nie będzie usuwał kont użytkowników, którzy do 15 maja nie zaakceptują nowych warunków korzystania z serwisu. Zapisy w regulaminie WhatsApp wywołały prawdziwą burzę w Internecie, a wielu użytkowników zdecydowało się zmienić komunikator na inny. Zyskał na tym Telegram czy Signal, a zaufanie do WhatsApp podupadło.

Rzecznik WhatsApp skomentował to w następujący sposób: „Chociaż większość użytkowników, którzy otrzymali nowe warunki korzystania z usługi, zaakceptowała je, doceniamy, że niektórzy nie mieli jeszcze okazji, aby to zrobić. Żadne konta nie zostaną usunięte 15 maja z powodu tej aktualizacji i nikt nie straci funkcjonalności WhatsApp. W ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy wysyłać ludziom przypomnienia.” Wygląda więc na to, że jeżeli ktoś nie zamierza akceptować regulaminu teraz, dalej będzie mógł normalnie korzystać z komunikatora, ale czekać go może wysyp powiadomień.

Zobacz też: WhatsApp zdradza, z kim rozmawiamy – kolejna luka w aplikacji.

WhatsApp już raz przesunął termin zaakceptowania nowej polityki serwisu. Wszystko jest wynikiem tego, że społeczność głośno wyraziła swój sprzeciw. Dopóki nie pojawi się oficjalne stanowisko WhatsApp w tej sprawie, trudno oceniać czy takie zmiany będą wprowadzone globalnie. Niewykluczone, że będą dotyczyły jedynie rynku w Indiach. Do 15 maja już niedaleko, więc wszystko powinno się wkrótce wyklarować.

Źródło: Twitter / XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy