TikTok ograniczy dzieciom niewłaściwe treści

TikTok stracił nadzieje na indyjski rynek? Portal zaczyna zwijać interes

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

TikTok ogłosił, że będzie redukować personel w Indiach. Wiadomość ta pojawia się kilka miesięcy po tym, jak platforma mediów społecznościowych została zakazana w regionie. Sugeruje to, że firma może powoli wycofywać się z kraju. Widocznie zarząd doszedł do wniosku, że sytuacja ta raczej się nie zmieni. Utrzymywanie miejsc pracy, dla osób, które praktycznie rzecz biorąc nie mogą w żaden sposób generować zysków z punktu widzenia firmy byłoby zwykłą stratą.

TikTok powoli wycofuje się z Indii

TikTok powoli wycofuje się z Indii
Fot. PixaBay

Rzecznik TikToka oficjalnie potwierdził, że firma zmniejsza liczbę pracowników w Indiach. W oświadczeniu przesłanym portalowi TheVerge napisał:

Biorąc pod uwagę brak informacji zwrotnej od rządu na temat tego, jak rozwiązać tę kwestię w ciągu kolejnych siedmiu miesięcy, z głębokim smutkiem zdecydowaliśmy się zredukować naszą siłę roboczą w Indiach. Mamy nadzieję, że dostaniemy szansę na ponowne uruchomienie TikTok w Indiach, aby wspierać setki milionów użytkowników, artystów, opowiadaczy historii, edukatorów i wykonawców w tym kraju.

Zobacz też: Zarządzanie energią to kolejny atut Exynosa 2100 – Samsung odwalił kawał dobrej roboty

Innymi słowy, ponad siedem miesięcy po tym, jak aplikacja społecznościowa została zbanowana w regionie, firma ostatecznie redukuje indyjski personel. Na chwilę obecną nie wiadomo, ilu pracowników TikTok zatrzyma w kraju. Co więcej, źródło bliskie sprawie dodało również, że większość lokalnych pracowników pożegna się z pracą. Wcześniej, Indie były dużym rynkiem dla TikToka. Jednak z powodu napięć polityczno-militarnych pomiędzy Chinami a Indiami aplikacje z Państwa Środka znalazły się na celowniku tamtejszych władz. TikTok jako portal należący do chińskiego ByteDance jest jedną z nich.

Źródło: TheVerge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy