Gboard - zrzuty ekranu trafią do schowka

Gboard sprawi, że wysyłanie zrzutów ekranu stanie się o wiele prostsze

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gboard to prawdopodobnie jedna z najlepszych aplikacji Google na Androida. Klawiatura ta stale ewoluuje i zyskuje nowe, przydatne funkcje. W zeszłym roku jej schowek został rozszerzony, aby umożliwić łatwiejsze kopiowanie i wklejanie obrazów. Teraz jednak umieszczone w nim zostaną także wykonane przez nas zrzuty ekranu. Dzięki temu dzielenie się nimi i wklejanie ich do dokumentów stanie się jeszcze szybsze, wygodniejsze i prostsze.

Gboard – zrzuty ekranu trafią do schowka

W schowku Gboard pojawi się komunikat, który zapyta, czy chcesz dodać zrzuty ekranu do niego, aby łatwiej je udostępniać. Jeśli zgodzisz się włączyć nową funkcję, każdy zrzut ekranu zostanie automatycznie dodany do schowka, dzięki czemu można dodać go do każdej rozmowy w kilka stuknięć. Jeśli początkowo się na to nie zgodzisz i zmienisz zdanie, możesz to również włączyć w ustawieniach pod Schowkiem. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy jednak zrezygnujemy z tej funkcji. Co więcej, w niektórych aplikacjach ma się pojawić przycisk umożliwiający wklejenie go, więc będzie to proces banalnie prosty.

Zobacz też: Nawet 100 tysięcy złotych kary dla niezarejestrowanych giełd kryptowalut

Nowa funkcja wymaga najnowszej wersji beta Gboard do działania. Ta jednak nie jest gwarantem dostępu do niej. Wszystko przez to, że musi być ona jeszcze aktywna po stronie serwera. Google natomiast jest znane z tego, że wprowadza nowości początkowo jedynie dla niewielkiej, losowej grupy użytkowników. Dostęp do nich z czasem staje się jednak coraz bardziej powszechny, aż w końcu trafią one do wszystkich. Możliwe więc, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać na rozszerzenie możliwości schowka w naszej ulubionej klawiaturze.

Źródło: AndrpodPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy