ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei z kontrolerem VR

Huawei szykuje coś dużego – najpierw gry, teraz kontrolery VR

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Huawei niedawno rozpoczął nabór programistów, którzy mają doświadczenie z produkcją gier MMORPG. Teraz jednak okazuje się, że producent ten opatentował także kontroler do gier. I to wyglądający zupełnie jak jeden z elementów zestawów do VR. Oczywiście nie wiadomo, czy te dwie sprawy są ze sobą jakoś powiązane. Widać jednak, że producent ma plany względem growego rynku.

Huawei z kontrolerem VR

Huawei z kontrolerem VR

Zgodnie z raportem ITHome, chiński gigant technologiczny otrzymał patent na początku tego tygodnia. Oczywiście można by założyć, że taka konstrukcja poza grami może mieć także inne przeznaczenie. Jednak w aplikacji patentowej znajduje się jego krótki opis. Wynika z niego dojść jasno, że jest to kontroler do gier dedykowany grom VR i innym elementom wirtualnej rzeczywistości. Nie wiadomo, czy Huawei zamierza wyprodukować własny zestaw VR, czy też pracuje nad autorską konsolą. Możliwe także, że producent chce jedynie wypuścić swoje akcesorium pod inne urządzenia, albo chce się skupić na rozwoju VR w smartfonach. 

Zobacz też: Niepokojące plotki o MIUI 13 – wiele modeli Xiaomi i Redmi ma obejść się smakiem

Nie wiadomo także, czy producent ma plany zaistnienia na światowym rynku, czy też chce się skupić jedynie na grach w Państwie Środka. Raczej można wykluczyć MMORPG w VR, które nasuwa się samo gdy spojrzymy na działania firmy. Takie doświadczenie mogłoby być zbyt obciążające zarówno dla urządzeń, jak i błędnika użytkowników. To jednak byłby niesamowicie interesujący projekt i pewnie wiele osób liczy na taki rozwój sprawy. Jedno jest pewne: Huawei pracuje nad czymś wyjątkowym.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy