ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi MIUI 13 z wirtualnym RAM-em

Niepokojące plotki o MIUI 13 – wiele modeli Xiaomi i Redmi ma obejść się smakiem

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Od razu warto podkreślić: to tylko plotki. Temat porzucenia wielu popularnych modeli Xiaomi i Redmi pojawia się przed każdą dużą aktualizacją do MIUI. Zwykle też sytuacja wygląda o wiele lepiej, niż sugerują doniesienia. Mimo to nie można z góry zakładać, że te informacje nie są prawdziwe. Warto jednak je traktować ze sporym dystansem, jednak nie ignorować ich całkiem, jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem jednego z tych smartfonów.

MIUI 13 porzuci wiele popularnych Xiaomi i Redmi

MIUI 13 porzuci wiele popularnych Xiaomi i Redmi

Xiaomi niedawno zaprezentowało MIUI 12.5 w wersji stabilnej. Wiele smartfonów wciąż na nią czeka. Dlatego też nie ma sensu spodziewać się MIUI 13 jakoś wyjątkowo szybko. Nie oznacza to jednak, że w środowisku fanów MI nie ma plotek na temat tej nakładki. Według nich MIUI 13 ma zostać oficjalnie zaprezentowany jeszcze w tym kwartale, a dokładniej w piątek 25 czerwca. I tu kończą się dobre informacje. Przynajmniej dla wielu osób. 

Zobacz też: Arcane w uniwersum League of Legends zmierza na Netflix. To będzie hit!

Otóż według doniesień  MIUI 13 nie trafi do serii Mi 9, Mi MIX 3, serii Redmi Note 8 i serii Redmi 8. Jest to szczególnie niezrozumiałe z perspektywy modeli Redmi 8 i Redmi Note 8, które w ten sposób straciłyby wsparcie szybciej, — licząc od dnia premiery — niż serie Redmi Note 7 i Redmi 7. Jak już jednak pisałem we wstępie — to jedynie plotki. Nie można także wykluczać, że modele te nie zostały uwzględnione, ponieważ nie dostaną aktualizacji do MIUI 13 w pierwszej kolejności. Jako że to starsze urządzenia, to możliwe, iż ich użytkownicy zostaną potraktowani z niższym priorytetem, ale nie zapomniani. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość. Jeśli bowiem data premiery systemu jest prawidłowa, to dowiemy się wszystkiego za mniej, niż dwa miesiące.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy