moto-x-2013-lollipop

 

Pierwszy smartfon Moto X okazał się dużym sukcesem. Smartfon jest rezultatem bliskiej współpracy między Google i zakupionej przez amerykańskiego giganta Motoroli. Od czasu premiery, która miała miejsce w 2013 roku, Motorola dokładała wszelkich starań, aby jej urządzenia otrzymywały aktualizacje do najnowszych wersji Androida.

 

Aktualizacja oznaczona wersją 222.21.15 trafi na urządzenia w Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii. Urządzenia w innych krajach powinny zostać uaktualnione w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Smartfon Moto X (2013) otrzymał aktualizację trzy miesiące po premierze Androida 5.1. Nowsza wersja telefonu została uaktualniona zaledwie kilka dni po premierze nowej wersji systemu Google.

 

Android przygotowywany dla urządzeń Motoroli nie odbiega zbyt mocno od stosowanego w Nexusach. Podobnie jest w przypadku Androida 5.1, który wnosi tylko kilkanaście zmian w stosunku do AOSP.

 

Aby pobrać aktualizację urządzenie nie może posiadać roota ani nieoficjalnego recovery. Powiadomienie o uaktualnieniu powinno pojawić się w ciągu kilkunastu dni.

 

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.