Ciekawy projekt inteligentnego zamka został doceniony nagrodą iF DESIGN AWARD. Chodzi o smart lock Tedee. To nowe spojrzenie na to, jak mogą działać i wyglądać produkty, na które normalnie nie zwraca się większej uwagi. W końcu zamek do drzwi ma być bezpieczny i to w zasadzie tyle. Jednak coraz częściej zaczynamy interesować się ideą smart home, a tutaj Tedee prezentuje połączenie tych dwóch światów. I za to został właśnie nagrodzony.

Tedee z nagrodą iF DESIGN AWARD

smart lock Tedee

Jakiś czas temu recenzowaliśmy dla Was produkt Tedee, który został teraz nagrodzony iF DESIGN AWARD. Sama nagroda przyznawana jest przez międzynarodową grupę, która zajmuje się projektowaniem. Tedee zostało wyróżnione nagrodą w kategorii Product Design – Building Technology, a zamek przykuł uwagę jury swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. W konkursie brały udział produkty z całego świata, a zgłoszeń było ponad 10 tysięcy.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, największym wyzwaniem dla projektanta jest stworzenie prostego przedmiotu. Minimalizm stawia wysokie wymagania. Aby finalny produkt mógł się obronić, musi odznaczać się zarówno przemyślaną koncepcją – wizualną i techniczną, jak również perfekcyjnym wykonaniem z najwyższej jakości materiałów. Pracując nad smartlockiem tedee, wiele inspiracji czerpałem z klasyki designu. Dokładnie analizowałem uproszczone, ponadczasowe kształty przedmiotów użytkowych, które pomimo upływu lat bardzo szlachetnie się starzeją. Choć forma zewnętrzna tedee locka wynika w dużej mierze z jego funkcji, dzięki udanej współpracy z zespołem inżynierów udało się stworzyć produkt stanowiący spójną całość. Nowoczesna technologia i klasyczne, wyważone proporcje składają się na harmonijną komunikację z użytkownikiem zamka.

Alexander Litwiński, projektant wzornictwa z firmy Gerda.

Zobacz też: Mapy Google z ciekawą funkcją – raj dla ekologów.

Trzeba przyznać, że smart lock prezentuje się naprawdę ładnie, więc nagroda zdaje się być w pełni zasłużona. Cieszy to, że produkty do smart home stają się coraz ładniejsze. Dobrze też, że nie zapomina się o tym, by prezentowały się nowocześnie.

Źródło: Tedee informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.