ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Mapy Google pokażą ekologiczne miejsca

Mapy Google pokażą nam, które miejsca są przyjazne dla środowiska

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Bycie ekologicznym nie jest łatwe. To znaczy łatwo jest wrzucać posty o byciu eko na media społecznościowe, polubić kilka profili i rzucać puste hasła przegryzając przy tym awokado, którego uprawy mają bardzo zły wpływ na środowisko. O wiele trudniej jest wybrać bardzo długi spacer w odległe miejsce w najgorszą pogodę, zamiast mówić o czystości to iść do lasu/nad rzekę i pozbierać śmieci, długą kąpiel zamienić na szybki prysznic, a żel do mycia zastąpić szarym mydłem. Zwłaszcza że to dopiero początek. A kiedy już zaczniemy robić to, i o wiele więcej to wciąż musimy korzystać z zewnętrznych usług, które często nie są ekologiczne. Tu jednak na pomoc przyjdą nam Mapy Google.

Mapy Google pokażą ekologiczne miejsca

Mapy Google pokażą ekologiczne miejsca

Mapy Google zaczną nam pokazywać najbliższy punkt zbiórki surowców wtórnych lub firmy, które korzystają z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z usług firm, które starają się dbać o środowisko. Istotne są szczególnie zbiórki surowców. O ile obowiązek segregacji odpadów znacznie rozwiązuje ten problem, tak wciąż mamy wymieszane ze sobą różne rodzaje metali i plastików. Dodatkowo stara elektronika zbyt często ląduje pomiędzy kontenerami, zamiast do odpowiednich punktów. Szczególnym zagrożeniem są tu wszelkiej maści baterie i akumulatory. Większa świadomość obecności miejsc zbiórek w okolicy mogłaby przynajmniej część osób przekonać do wycieczki z elektrośmieciami nieco dalej, niż pod najbliższy śmietnik.

Zobacz też: Darmowe gry na Xbox – wieloosobowe tytuły bez abonamentu Xbox Live Gold

Mapy Google mogą również pokazywać firmy, które stosują zrównoważone praktyki. Chodzi o to, że osoby prowadzące ekologiczny styl życia będą chętniej odwiedzać te miejsca, jeśli będą one bardziej widoczne. Żadna z tych rzeczy nie dzieje się oczywiście za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a Mapy Google potrzebują pomocy Lokalnych Przewodników, by wyeksponować te informacje. Użytkownicy mogą również przyczynić się poprzez odpowiadanie na kwestionariusze, które wyskakują po odwiedzeniu pewnych firm, które świadczą powiązane usługi. Warto także spojrzeć łaskawszym okiem na poszukiwaczy złomu. Biorąc pod uwagę różnice cen poszczególnych metali na skupach, to Ci bardzo skrupulatnie je segregują. Unikajcie jednak dawania im kabli — te zwykle są wypalane z izolacji, co jest bardzo szkodliwe.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy