Przechwycenie obrazu ekranu_2015-06-14_12-02-18

Pomimo kilku wad, Android cieszy się największą popularnością wśród systemów mobilnych. Jedną ze składowych sukcesu jest otwartość platformy. Niemal każdy programista albo nawet entuzjasta programowania może dostosować system do swoich potrzeb. W przeciwieństwie do iOS’a lub Windowsa Mobile/Phone, Android pozwala również na uruchomienie innych systemów operacyjnych… np. Windowsa 7, który tworzono w oparciu o zgoła inną architekturę.

Produkt Microsoftu od lat nie ma sobie równych i pozostaje najczęściej używanym systemem operacyjnym na komputerach osobistych (według NetMarketShare). Okazuje się, że Windowsa 7 można uruchomić na tablecie z Androidem. Do poprawnego działania wymagane jest urządzenie z co najmniej dwoma rdzeniami. Nie powinien to jednak być kłopot, gdyż niemal każde, o ile nie wszystkie, obecnie sprzedawane tablety posiadają więcej niż jeden rdzeń. Uruchomienie systemu jest banalnie proste. Wszystko odbywa się za pośrednictwem jednej aplikacji. Z jej poziomu możliwe jest ładowanie systemu. Obsługa Windowsa na Androidzie ogranicza się do klikania przycisków regulacji głośności oraz ekranu dotykowego, które odpowiadają za kursor i przyciski myszy.

Wydajność Windowsa 7 możemy skwitować krótkim milczeniem, gdyż oprócz kilku prostych czynności, system Microsoftu nie jest zdatny do użytku. Sytuacja może ulec poprawie w przypadku urządzeń z czterema lub ośmioma rdzeniami, jednak nie należy traktować tego wirtualizowanego systemu jako funkcjonalnego. Do poziomu prezentowanego przez VirtualBox lub VMWare brakuje dość dużo.

System w akcji możemy zobaczyć w poniższym filmiku. Używana w nim dystrybucja Windowsa jest bardzo okrojona i zajmuje zaledwie nieco ponad 200 megabajtów. Pod dużym znakiem zapytania stawiamy kwestię legalności tego projektu, dlatego też nie opiszemy procesu instalacji wspomnianego systemu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=clqzpD-fa_Y[/youtube]

Po raz kolejny Android udowodnił, że drzemie w nim niemal nieograniczony potencjał. Wszystko zależy tylko od pomysłowości oraz wiedzy programistów. Twórcy aplikacji do wirtualizacji Windowsa spędzili mnóstwo wolnego czasu, tworząc ten dość egzotyczny projekt.

Czy myślicie, że urządzenia z Androidem będą na tyle wydajne, aby stać się wydajnymi hiperwizorami dla bardziej wymagających systemów?

Źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Tomasz Kondrat

Zakochany w Androidzie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia wszystkie urządzenia na prąd, dobrą kuchnię, sen oraz post-rocka.