Mówiło się o tym od dawna, producent oficjalnie zaprzeczał, ale nie mógł zmienić smutnej rzeczywistości. LG poinformowało dziś o zamknięciu działu mobilnego odpowiedzialnego za projektowanie smartfonów.

LG zamyka dział mobilny

lg wing funkcje mozliwosci opinia obracany wyswietlacz

Powód tak radykalnych działań LG jest oczywisty – dział mobilny od 2015 roku przynosi straty, przez 5 ostatnich lat firma utopiła w nim 4,5 mld dolarów. W ostatnim czasie LG prezentowało bardzo odważne konstrukcje (LG Wing, Dual Screen), trwały prace nad modelem Rollable, była to najwidoczniej ostatnia szansa dla działu mobilnego. Dziś to już bez znaczenia, ponieważ nigdy nie zobaczymy już nowych smartfonów z logo LG, niedokończone projekty (takie jak Rollable) zostały anulowane. Smartfony będą jeszcze jakiś czas dostępne na rynku, ale tylko do czasu wyczerpania zapasów. Oczywiście nadal możemy liczyć na wsparcie serwisowe, a może także nawet na dalszy rozwój oprogramowania, choć sam nie do końca w to wierzę. Pracownicy odpowiedzialni za smartfony zostaną przeniesieni do innych działów firmy. Samo LG chce skupić się na podzespołach samochodowych.

To ogromna strata

Opinie o smartfonach LG były różne. Często były krytykowane, jednak firma miała swoich klientów, którzy nie chcieli nic innego. LG jest chociażby trzecim producentem smartfonów w Ameryce Północnej, dobrą pozycję ma także w swojej ojczyźnie. Smartfony tej firmy mogły pochwalić się chociażby bardzo dobrym dźwiękiem, LG na tym polu nie ma sobie równych. Sam jestem użytkownikiem modelu V60, a przekonał mnie Dual Screen. Na tle monotonnej konkurencji i smartfonów tworzonych możliwie najniższym kosztem był to pewien powiew świeżości. Owszem, LG popełniło wiele błędów, ale to już bardzo złożony temat na osobny wpis.

Źródło: Financial Times

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.