pakiet ochronny olx

Ruszają darmowe dostawy do paczkomatów w wielu sklepach online – oto zasady

2 minuty czytania
Komentarze

Od jakiegoś czasu kupując na Allegro, można liczyć na darmowe dostawy do paczkomatów. Wystarczy, że my i sprzedawca korzystamy z programu Smart!, a wartość zamówienia to min. 40 zł. Dzięki ogłoszonej współpracy InPostu z IdoSell wkrótce bezpłatne dostawy do automatów paczkowych na podobnych zasadach staną się normą także w wielu sklepach internetowych.

Darmowe dostawy do paczkomatów już od 1 kwietnia

darmowe dostawy do paczkomatów

1 kwietnia startuje usługa Smile przygotowana przez InPost i IdoSell. Jej założenia są proste. Robimy zakupy za ponad 40 zł w jednym ze sklepów objętych projektem, a dostawę do paczkomatu mamy za darmo. Żeby korzystać z darmowej wysyłki, nie trzeba będzie posiadać abonamentu, tak jak ma to miejsce na Allegro (program Smart!) – sam fakt przekroczenia 40 zł wartości koszyka uprawnia do bezpłatnej dostawy.

IdoSell należy do firmy IAI, która dostarcza oprogramowanie sklepom internetowym. Darmowe dostawy do paczkomatów będą dostępne właśnie w sklepach korzystających z tych usług. Nie wiadomo jeszcze, jaka część sprzedawców wdroży bezpłatne dostawy już 1 kwietnia. IdoSell łącznie obsługuje jednak aż 6000 sklepów internetowych, m.in. Cardio Bunny, Foods by Ann czy eZebra. Warto więc sprawdzać, czy w którymś z naszych ulubionych sklepów online nie pojawi się wkrótce darmowa dostawa do paczkomatu.

Wprowadzenie możliwości darmowych dostaw to dziś jeszcze
rewolucja – ale w przyszłości będzie mieć coraz większe znaczenie
– mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu. Paweł Fornalski, CEO IdoSell podkreśla natomiast, że oba podmioty tworzące usługę Smile zrezygnowały ze swojego zarobku, by wesprzeć sprzedawców.

Czytaj także: InPost ogłasza podwyżki – nadania do paczkomatów będą droższe

Z raportu Gemius E-commerce w Polsce 2020 wynika, że szybka i darmowa dostawa może przekonać do częstszych zakupów w sklepach internetowych. Przyznało to 57% badanych.

źródło: informacja prasowa

Motyw