Karta płatnicza z ekotworzywa pojawiła się w ofercie banku Credit Agricole. To pierwszy bank w Polsce, który zdecydował się na taki ruch, a wszystko w ramach akcji #mniejplastiku. Jak sama nazwa wskazuje, akcja ma na celu uświadomienie, że na świecie mamy już wystarczająco dużo śmieci, więc warto zadbać o to, by było ich mniej. I karta płatnicza z ekotworzywa ma w tym pomóc.

Karta płatnicza z ekotworzywa

Karta płatnicza ekotworzywo Credit Agricole
Fot. Credit Agricole

Credit Agricole ma dla swoich klientów ciekawą ofertę. Teraz można zamówić kartę płatniczą, która ulegnie biodegradacji, a wszystko w ramach akcji uświadamiającej, że produkujemy zbyt dużo plastiku. Karta płatnicza z ekotworzywa może być wydawana do Konta dla Ciebie, czyli jednego z podstawowych kont w banku. Korzystać z karty będzie można w taki sam sposób, jak przy zwykłych kartach debetowych. Różnica jest jednak taka, że rozwiązanie od Credit Agricole będzie łatwiej zutylizować.

Przyjazne środowisku ekotworzywo rozkłada się do 99% nawet w kilkanaście tygodni w odpowiednich warunkach. Potwierdzają to testy degradacji zgodnie z metodą ASTM D5511 – metodą badawczą przyjętą do badania biodegradowalności tworzyw sztucznych. Dla bezpieczeństwa i funkcjonalności karty płatniczej, ekologiczny materiał uzupełniony jest o standardowe elementy: chip, antenę, hologram, pasek magnetyczny, nadruki offsetowe. Aby zadbać o środowisko potrzebny jest jej odpowiedni recycling. Starą lub zniszczoną kartę możesz przynieść do dowolnej naszej placówki. Przekażemy ją do naszego partnera, który zadba o odpowiednią, ekologiczną utylizację karty. Karta została wyprodukowana przez naszego dostawcę Austria Card, a materiał z którego składa się ekotworzywo jest przez niego opatentowany.

Credit Agricole

Zobacz też: Xbox Live niedługo zmieni nazwę.

Karta płatnicza ma się rozkładać w ciągu kilku tygodni, ale by tak się stało, należy oddać ją do banku. Tam ma trafić do miejsca, gdzie panują odpowiednie warunki, które przyśpieszają cały proces. Proces degradacji plastiku może trwać wieki, więc pomysł z ekologiczną kartą jest jak najbardziej słuszny.

Źródło: Credit Agricole

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.