Jak podaje Reuters, Samsung ogłosił swoje plany na 2012 rok. Firma zamierza podwoić sprzedaż swoich smartfonów. W ubiegłym roku klienci kupili 97,4 mln sztuk, zaś w tym roku spółka liczy na przekroczenie 185 mln. Takie słowa podczas targów MWC wypowiedział dyrektor działu Komunikacji Mobilnej Samsunga, JK Shin. Potwierdził to rzecznik prasowy koncernu.

Taka sprzedaż byłaby mocnym atutem w walce z głównym konkurentem, czyli Apple, które w ubiegłym roku sprzedało „zaledwie” 93 mln telefonów. JK Shin powiedział, że w 2012 planowana sprzedaż wszystkich telefonów to 380 mln (w 2011 roku było to 327 mln, zaś w 2010 – 280,2 mln).

Z takimi wynikami Samsung wysunąłby się na lidera producenta telefonów wyprzedzając Nokię. Uważacie plany firmy za realne?

źródło: reuters.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.