ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
mBank założenie konta z e-dowodem

mBank wprowadza możliwość założenia konta zdalnie z e-dowodem

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

mBank udostępnia kolejną metodę pozwalającą na zdalne założenie konta – skorzystają osoby z e-dowodem osobistym. To alternatywa dla wizyt w stacjonarnych placówkach banku w celu otwarcia rachunku, a także dla podpisywania dokumentów dostarczonych przez kuriera.

mBank pozwala w prosty sposób założyć konto osobom z e-dowodami osobistymi

Od marca 2019 w Polsce wydawane są e-dowody osobiste. W przeciwieństwie do dokumentów wydawanych we wcześniejszych latach posiadają one dodatkową warstwę elektroniczną. Do tej pory wydano blisko 5 mln e-dowodów.

Posiadacze dowodów osobistych z warstwą elektroniczną mogą w prosty sposób założyć konto w mBanku. To alternatywa dla tzw. konta na selfie, które bank również udostępnia, podobnie jak kilka innych podmiotów tego typu (np. ING). Chcieliśmy, żeby klient miał tak samo zautomatyzowaną i prostą ścieżkę założenia rachunku, niezależnie od tego, w jakim kanale zawnioskuje – wyjaśnia Joanna Erdman z mBanku.

Żeby założyć konto w mBanku, korzystając z nowej metody, trzeba posiadać:

  • e-dowód
  • 4-cyfrowy PIN do e-dowodu
  • telefon z NFC
  • aplikację mobilną eDO App
  • dostęp do internetu

System na stronie mBanku prowadzi użytkownika przez kolejne kroki. Po wybraniu automatycznego pobrania danych z e-dowodu trzeba zeskanować w aplikacji eDO App kod QR widoczny we wniosku. Alternatywą jest przepisanie umieszczonego pod nim numeru.

Kolejny etap polega na przyłożeniu smartfona jego tylną stroną do e-dowodu i poczekaniu na odczyt danych. Potem trzeba zaakceptować operację kodem PIN nadanym w urzędzie podczas odbierania dokumentu. Gdy bank potwierdzi naszą tożsamość, wystarczy, że zatwierdzimy umowę kodem z SMS-a i rachunek zostanie otwarty.

Czytaj także: Bezprzewodowe Android Auto dla wszystkich – AAWireless trafia do pierwszych klientów

Aplikacja eDO App nie tylko ułatwia założenie konta, ale także pozwala wyeliminować potencjalne błędy w wypełnianiu wniosku, a dodatkowo uniknąć oszustw – twierdzi Konrad Jaczewski, dyrektor Pionu Produktów Cyfrowych PWPW.

źródło: PWPW

Sprawdź najnowsze wpisy