ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AAWireless bezprzewodowe Android Auto

Bezprzewodowe Android Auto dla wszystkich – AAWireless trafia do pierwszych klientów

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

AAWireless zaczęło być wysyłane do pierwszych klientów. Oznacza to, że bezprzewodowe Android Auto będzie możliwe dla prawie wszystkich tych, którzy sobie tego zażyczą. Są oczywiście pewne warunki, które trzeba spełnić, a wśród nich posiadanie smartfona z przynajmniej Android 9 na pokładzie. Jednak mówiąc najprościej, da się niedługo już korzystać z systemu Google w samochodzie bez konieczności podpinania smartfona po kablu.

AAWireless – bezprzewodowe Android Auto

AAWireless bezprzewodowe Android Auto adapter

O tym, że powstaje AAWireless, pisaliśmy dla was jeszcze w zeszłym roku. Jednak sprzęt dopiero teraz zaczyna być wysyłany do pierwszych klientów. Urządzenie powstało głównie ze wsparcia finansowego, którego udzielono podczas kampanii na Indiegogo. Jednak po drodze firma napotkała kilka problemów i premiera odrobinę się przesunęła. Ponoć pojawiły się problemy z dostępnością części, które ściągano z Chin, ale to już zostało rozwiązane. Samo urządzenie ma więc zaraz trafić do osób, które zdecydowały się wesprzeć firmę na długo przed tym, aż ich produkt był gotowy.

AAWireless to sprzęt, który pozwala na bezprzewodowe korzystanie z Android Auto. Wykorzystuje do tego własne Wi-Fi, które łączy się ze smartfonem, a całość wpięta jest do portu USB w samochodzie. Adapter możemy więc trzymać w jednym miejscu i po sparowaniu z telefonem, ten ostatni spokojnie schować do kieszeni. Urządzenie wyposażane jest także w moduł Bluetooth, który wykorzystywany jest do łączenia z telefonem i przekazywania informacji o Wi-Fi. Później ma być wykorzystywana już tylko sieć bezprzewodowa. Do działania potrzeba tylko smartfona z systemem Android 9 lub wyższym oraz oczywiście samochodu, gdzie można korzystać z Android Auto.

Zobacz też: Oppo Find X3 Pro zaprezentowany – wygląda pięknie.

Wprawdzie Google udostępniło możliwość korzystania z bezprzewodowego połączenia Android Auto, ale tylko w smartfonach z Android 11 na pokładzie. Do tego musi dochodzić także możliwość obsługi rozwiązania przez sam samochód. AAWireless wyceniono na 65 dolarów (około 250 złotych). Powstała także specjalna aplikacja do jego obsługi, którą znajdziemy w Google Play Store. I co sądzicie? Warto zainwestować w taki adapter?

Źródło: AAWireless / 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy