Firma badawcza Dell’Oro Group opublikowała niedawno raport na temat globalnego rynku infrastruktury telekomunikacyjnej w czwartym kwartale 2020 roku. Wynika z niego, że chiński gigant technologiczny Huawei, który wciąż boryka się z restrykcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone, nadal jest liderem na światowym rynku sprzętu telekomunikacyjnego. Warto tu również podkreślić, że cały rynek odnotował 7-procentowy wzrost. Ten jest spowodowany stałym rozwojem infrastruktury 5G na świcie.

Huawei liderem rynku telekomunikacyjnego

Huawei liderem rynku telekomunikacyjnego

Rynek sprzętu telekomunikacyjnego obejmuje produkty dla dostępu szerokopasmowego, transmisji mikrofalowej i optycznej, mobilnej sieci rdzeniowej i bezprzewodowej sieci dostępowej, routerów SP i przełączników klasy operatorskiej. Raport ujawnia siedmiu największych dostawców w tym segmencie, do których należą Huawei, Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena i Samsung. Na wszystkie te firmy przypada około 80% do 85% całego rynku. Z raportu wynika również, że udział Huaweia wzrósł od 2 do 3 punktów procentowych. I to mimo szerokich ograniczeń w krajach zachodu. 

Zobacz też: Kolejny flagowy procesor Qualcomma – tym razem dla smartfonów bez 5G

Nie należy jednak zapominać, że Ericsson i Nokia także zwiększyły swoje udziały. Warto także spojrzeć na sytuację pod względem finansowym. W roku 2020 Huawei miał 31% udział w rynku pod względem przychodów. To ponad dwa razy więcej, niż dwóch kolejnych graczy, czyli Nokia i Ericsson. Obie firmy mogły się pochwalić udziałami na poziomie 15 procent. ZTE, Cisco i Ciena uplasowały się na czwartym, piątym i szóstym miejscu z udziałami w rynku wynoszącymi odpowiednio 10%, 6% i 3%. Południowokoreański gigant Samsung zajął siódme miejsce z 2% udziałem w rynku. Warto jednak podkreślić, że to dla niego zupełnie nowy rynek.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.