Tym, co najbardziej irytowało wielu fanów paczkomatów podczas nadawania przesyłek była konieczność drukowania etykiet i ich przyklejania. Wiele osób — z resztą często słusznie — twierdziło, że już o wiele łatwiej jest zamówić kuriera po odbiór przesyłki. Na szczęście InPost zwraca uwagę na głosy fanów, więc firma dodała możliwość nadawania paczek bez etykiet w paczkomatach do swojej aplikacji mobilnej. Jednak i tu pojawił się drobny szkopuł: metoda opłacania przesyłki. Warto jednak podkreślić, że już od samego początku InPost obiecywał, że to rozwinie.

InPost nadania bez etykiet – nowe metody płatności

Początkowo dostępny był jedynie BLIK. I mimo że sam jestem jego gorącym zwolennikiem, to rozumiem, że nie każdy aktywował tę usługę. Natomiast dodawanie jej, aby zapłacić za wysłanie paczki to kolejna całkowicie zbędna komplikacja. Dlaczego więc BLIK? InPost wyjaśnił to już u samego początku usługi:

Nadanie w aplikacji opłacisz, w pilotażowej fazie, przy pomocy wygodnej płatności BLIK. Dlaczego BLIK? To zdecydowanie jedna z najlepszych i najwygodniejszych form płatności mobilnych. Wystarczy 6-cyfrowy kod i gotowe! W kolejnych miesiącach będziemy sukcesywnie rozszerzać opcje płatności, a także wprowadzać nowe funkcjonalności dla nadań w aplikacji. 

Zobacz też: PayPal przejmuje firmę Curv – ma ona zadbać o bezpieczeństwo

Firma wydała w tej kwestii następujący komunikat:

​​​​​​​Idzie nowe! A w zasadzie… lepsze nowe! O nadaniach bez drukowania etykiety w aplikacji InPost Mobile pisaliśmy już wielokrotnie. Komunikowaliśmy też, że zaczynamy od pilotażu, że będziemy cały czas rozwijać nową usługę i robić wszystko, żeby mogło z niej korzystać jak najwięcej entuzjastów Paczkomatów. Tak więc… to już najwyższy czas na ważne ogłoszenie: nowe opcje płatności za nadanie bez etykiety są już dostępne w InPost Mobile!

I właśnie nadszedł ten czas, kiedy doszły nowe metody płatności. Za nadania bez etykiet zapłacimy za pomocą DotPay, oraz kart Visa i MasterCard. Dodatkowo InPost obiecuje, że niedługo do tego grona dołączą Apple Pay i Google Pay. 

Źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.