InPost voicebot

Nadawanie przesyłek w aplikacji InPost już działa – drukowanie etykiety nie jest konieczne

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

InPost poinformował dziś, że nadawanie przesyłek w jego aplikacji mobilnej jest już dostępne. To duże ułatwienie – drukowanie etykiety i naklejanie jej na paczkę nie jest już konieczne. Do nadania przesyłki wystarczy nam aplikacja InPostu oraz kod, który w niej wygenerujemy.

Nadawanie przesyłek w aplikacji InPost – jak to działa?

Aplikacja InPost ma już 5,2 mln aktywnych użytkowników. Dotychczas służyła ona głównie do odbierania przesyłek – żeby otworzyć skrytkę w paczkomacie, wystarczyło kliknięcie na smartfonie. Ta metoda pozwoliła uniknąć dotykania ekranu automatu do odbioru przesyłek, co miało szczególnie duże znaczenie ze względu na pandemię.

Jak nadać paczkę przy użyciu aplikacji InPostu? Najpierw pakujemy przesyłkę i sprawdzamy jej gabaryty. Następnie w dolnym menu w aplikacji wybieramy środkową ikonę ze strzałką (nadaj). Uzupełniamy dane odbiorcy i nadawcy. Możemy wysłać paczkę z paczkomatu do innego paczkomatu, albo z paczkomatu na adres domowy/firmowy odbiorcy. Gdy już uzupełnimy wszystkie pola, pozostaje nam opłacić przesyłkę. Obecnie można to zrobić tylko przy wykorzystaniu kodu BLIK. Gdy zrealizujemy płatność, otrzymamy w aplikacji 9 cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Kod nadania zostanie także przesłany na nasz adres e-mail. Teraz wystarczy udać się do dowolnie wybranego paczkomatu i zeskanować kod QR z aplikacji lub wpisać kod nadania. Skrytka otworzy się automatycznie i będziemy mogli umieścić w niej paczkę.

Czytaj także: Cyber Monday 2020 – najlepsze promocje na smartfony

Spełniamy złożoną obietnicę i robimy kolejny znaczący krok w uczynieniu z naszej aplikacji centrum zarządzania przesyłkami. Oferujemy Polakom skok technologiczny – koniec z wysyłaniem przesyłek w placówkach czy sklepach! – tak o nowej funkcji aplikacji mówi prezes InPostu, Rafał Brzoska. Obecnie codziennie przy użyciu programu użytkownicy kilkaset tysięcy razy otwierają zdalnie skrytki w paczkomatach. Aplikacja InPost Mobile jest dostępna w sklepach Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy