ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Redmi Note 10 z ekranem AMOLED 120 Hz

Xiaomi chwali się wyświetlaczem w Redmi Note 10 – flagowce mogą mu zazdrościć

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Seria Redmi Note 10 ma mieć premierę jeszcze w tym tygodniu. Xiaomi jeszcze przed nią postanowiło podgrzać atmosferę. Plotki o tym, że ekran w nowych smartfonach będzie wyjątkowy, krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Jednak oficjalny profil Xiaomi na Twitterze właśnie się pochwalił niektórymi z jego parametrów. I tak panel IPS LCD zostanie wyparty przez ekran AMOLED. I to nie byle jaki. Redmi w tym wypadku postawiło na matrycę o odświeżaniu na poziomie aż 120 Hz. Jest to więc panel, który pod tym względem może przyprawić o kompleksy wiele flagowców. 

Redmi Note 10 z ekranem AMOLED 120 Hz

Wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz jest czymś, co zwykle można znaleźć we flagowcach, a i to nie wszystkich. Większość średniaków z AMOLED-em bazuje na panelach 60 Hz. Dlatego też, gdyby to był przeciek, to włożyłbym go między bajki. To jednak jest oficjalna informacja z konta Xiaomi. Warto jednak podkreślić, że niekoniecznie musi to oznaczać, iż taki panel znajdziemy w modelu podstawowym. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest ten, w którym wyświetlacz AMOLED 120 Hz trafia jedynie do modelu Pro. Zdaje się to sugerować reklama smartfona, która została przypadkowo umieszczona przez konto Xiaomi UK YouTube. Ta jednak została już usunięta z serwisu. 

Zobacz też: [Recenzja] Audictus Conqueror – proste słuchawki bezprzewodowe z ANC

Warto dodać, że wbrew pozorom takie działanie miałoby sens. Pamiętajmy, że 120 Hz to nie tylko lepszy ekran, ale także konieczność generowania dwukrotnie wyższej liczby klatek na sekundę. To oznacza, że smartfon musi być odpowiednio wydajniejszy, aby podołać temu zadaniu. Biorąc pod uwagę, że podstawowy model ma działać pod kontrolą Snapdragona 678 postawienie na klasyczne 60 Hz byłoby rozsądnym pomysłem.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy