OPPO z przesuwanym aparatem selfie

Przedni aparat po środku, z lewej, czy z prawej? Przesuwany obiektyw Oppo pozwoli nam wybrać

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

OPPO jest znane z opracowywania nowatorskich projektów smartfonów. Najlepszym dowodem na to jest OPPO X 2021, czyli smartfon z rozwijanym ekranem. To jednak nie jest szczyt kreatywności inżynierów firmy, ani jedyny aspekt jej zainteresowań. Chiński gigant chce także rozwijać technologię przednich aparatów i to w sposób, którego nikt by się nie spodziewał. Na ślad jednego z nowatorskich projektów trafił właśnie serwis LetsGoDigital.

OPPO z przesuwanym aparatem selfie

OPPO z przesuwanym aparatem selfie

Według raportu nowy patent OPPO został opublikowany 28 stycznia 2021 roku. Jednak jego zgłoszenie miało miejsce jeszcze w 2020 przez Guangdong Oppo Mobile Telecommunications. Patent był złożony w WIPO (World Intellectual Property Organization), czyli ma charakter międzynarodowy. Samo to podnosi nieco szanse, że naprawdę zobaczymy kiedyś takie urządzenie. Na schematach projektu widać ruchomy przedni aparat, który można przesuwać równolegle do górnej krawędzi urządzenia. Za ruch ten odpowiada natomiast dedykowany silnik. Najwyraźniej wykorzystuje blok prowadzący umieszczony wewnątrz wspornika szynowego, aby przesunąć czujnik dwukierunkowo. Oznacza to, że po otwarciu aplikacji aparatu, użytkownicy mogą dostosować położenie przedniego aparatu i przesunąć go w lewo lub w prawo.

Zobacz też: Windows 10 z małą aktualizacją. Warto ją pobrać już teraz

Takie podejście daje także szereg nowych możliwości. Na przykład wykonywanie panoramicznych zdjęć selfie, lub odblokowywanie twarzą, która jest oglądana przez smartfon także pod różnymi kątami. To ostatnie teoretycznie znacznie zwiększy bezpieczeństwo, jednak jednocześnie wydłuży czas odblokowywania. W tym scenariuszu o wiele lepiej sprawdziłby się jednak moduł ToF.

Źródło: LetsGoDigital

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy