ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo X 2021

Oppo Inno Day, czli rozwijany smartfon Oppo X 2021 i… okulary

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Artykuły

Oppo Inno Day to wydarzenie, na którym zaprezentowano parę ciekawych rzeczy. To drugie takie wydarzenie w historii firmy, gdzie możemy poznać plany i „marzenia” Oppo na to, jak dalej rozwijać technologię. Na co możemy liczyć w przyszłości? Okazuje się, że na całkiem ciekawe rzeczy, choć dalej mówimy o konceptach, a nie jeszcze zrealizowanych projektach.

Oppo Inno Day

Oppo Inno Day

Zaczęło się dość ciekawie, bo od tego, jak wyglądało dzieciństwo Tony Chen, założyciela firmy. Chodziło o podejście do życia oraz samej pracy. Najważniejszym przekazem było to, że sukces buduje się nie przez wykorzystywanie ludzi, ale przez wspólną pracę nad rozwojem. Dzięki temu można osiągnąć znacznie więcej i najważniejsze jest to, by wspólne dobro stało na pierwszym miejscu. Wspomniano także o tym, jak ważne jest to, by konsekwentnie rozwijać swoje projekty i nie uczestniczyć w wojnie pomiędzy markami. To może jedynie wpłynąć na twoją własną reputację, bo uczestnictwo w takich „wojenkach” przynosi tylko krótkoterminową satysfakcję. Można konkurować ze sobą w taki sposób, by sobie nie szkodzić, a żeby zyskali sami klienci.

OPPO wykorzystuje technologię, aby umożliwić ludziom uchwycenie otaczającego ich piękna i uwolnić ich wyobraźnię na temat  przyszłości; pomagając w ten sposób każdemu czerpać z życia to, co najlepsze. W związku z tym zdecydowaliśmy się uruchomić strategię rozwoju technologii 3 + N + X, która długoterminowo określać będzie kierunek rozwoju OPPO – powiedział Tony Chen.

Zobacz też: Xbox Series X ze świetnym wynikiem na start.

Technologia ma służyć rozwojowi, a nie temu, by zarabiać i wykorzystywać innych. Innowacje mają rozwijać rynek, a nie służyć tylko prywatnej satysfakcji Technologia ma służyć ludzkości, ale najważniejsi są ludzie i nie powinno się o nich zapominać. Strategia firmy opiera się na 3+N+X. Chodzi o połączenie sprzętu, oprogramowania, algorytmów Sztucznej Inteligencji, ale także i takich rzeczy, jak szybkie ładowanie, by ludziom żyło się lepiej. Ludziom ma po prostu żyć się lepiej, a wszystko z wykorzystaniem dobroci technologicznych. Całości Oppo Inno Day przyświecało hasło „Technology for Mankind, Kindness for the World” i tego się trzymano.

Koncepcje technologiczne, które warto rozwijać

Świat musi się rozwijać i technologie tak samo. Dlatego też podczas Oppo Inno Day zaprezentowano bardzo interesujące koncepty technologiczne, które miejmy nadzieję już niebawem pojawią się na rynku. Sam rozwój musi być jednak przeprowadzany w odpowiednim tempie, tak, by nie stał się tylko ciekawostką, ale czymś, co faktycznie może być użyteczne dla ludzi. I zaprezentowane przez Oppo produkty to udowadniają.

Budowanie kompetencji technicznych jest ważne, ale jeszcze ważniejsze jest ich innowacyjne integrowanie. W OPPO wierzymy, że użytkownikom należy dostarczać korzyści, a całą złożoność i skomplikowanie pozostawiać do rozwiązania sobie – stwierdził w swoim przemówieniu Levin Liu – OPPO Vice President i Head of OPPO Research Institute.

Oppo X 2021

Oppo X 2021
Oppo X 2021

Dział badawczo rozwojowy Oppo zaprezentował nowego smartfona, który jeszcze nie ma swojej daty premiery, ale z pewnością warto na niego czekać. Nie jest to składane urządzenie, ale… rozwijane. Model Oppo X 2021 korzysta jednak z elastycznego ekranu OLED, który możne zmieniać swoją przekątną w zależności od potrzeb użytkowników (od 6,7 do 7,4 cala). W ten sposób można korzystać ze sprzętu tak, jak się w danym momencie potrzebuje. Oppo wykorzystało tutaj układ napędowy Roll Motor oraz samodzielnie opracowany przez firmę laminat ekranowy o wyjątkowej wytrzymałości (Warp Track). Dostaniemy więc smartfona, który może się rozsuwać, a jednocześnie jego ekran powinien być bezpieczny w użytkowaniu oraz odporny na uszkodzenia. Teraz tylko czekać na datę premiery.

Oppo X 2021

OPPO AR Glass 2021

OPPO AR Glass 2021
OPPO AR Glass 2021

To nowa generacja okularów od Oppo, która pokazuje, że ciekawe projekty warto dalej rozwijać. Skorzystano tutaj z nowych rozwiązań, które pozwoliły na znaczne zmniejszenie wagi sprzętu. Nowe okulary są bowiem o 75% lżejsze od pierwszej generacji. OPPO AR Glass 2021 mają mieć na pokładzie podwójną kamerę typu rybie oko, czujnik ToF czy kamerę RGB. Będzie można z nich korzystać nie tylko w ciągu dnia pracy, by opracowywać np. nowe rozwiązania w AR, ale także i w grach.

CybeReal AR
CybeReal AR

Zaprezentowano także aplikację CybeReal AR, która ma pozwalać na precyzyjne określanie lokalizacji użytkownika oraz rozpoznawanie przestrzeni wokół niego. Pozwoli to na niemal idealne odwzorowywanie rzeczywistości oraz oczywiście możliwość rozbudowywania wirtualnego świata z wykorzystaniem Chmury Oppo. Nic, tylko czekać na dalsze projekty od Oppo i ich rynkowy debiut. A szczególnie rozwijanego smartfona, który może być bardzo ciekawym urządzeniem.

Źródło: Oppo

Sprawdź najnowsze wpisy