Smartwatche to ten typ urządzeń mobilnych, który nie rozwija się zbyt szybko. Producenci są świadomi, że nie zmieniamy często inteligentnych zegarków. Dlatego nie ma ogromnej potrzeby na rozwój technologii stosowanej w tym sprzęcie. Niemniej podobnie myślano o tabletach, które w tym roku mają przeżyć swoją drugą młodość. W przypadku smartwatchy swego rodzaju powiew świeżości może wprowadzić Facebook. Tak, portal społecznościowy według nieoficjalnych informacji ma w planach wprowadzenie do sprzedaży własnego smart-zegarka.

Co będzie umieć smartwatch od Facebooka?

smartwatch czy smartband

Skąd takie zainteresowanie smartwatchami? Otóż Facebook podobno uważa je za najważniejsze w kontekście rozwoju sieci społecznych – tuż po smartfonach. Pamiętając, że firma Zucekrberga ma już pewne doświadczenie związane ze sprzedażą sprzętów (smart home, VR), tak kolejnym krokiem mają być inteligentne zegarki. Facebook chce się w tym przypadku skupić na dwóch kwestiach – wiadomościach i funkcjach sportowych. O ile rozmawianie przez smartwatche wydaje się dzisiaj nie do końca wygodne, tak zapewne w tym aspekcie możemy spodziewać się pewnych rewolucji. Sprzęt ma otrzymać łączność komórkową, więc firma zakłada, że nie będziemy nosić ze sobą smartfona, a wciąż chcemy mieć kontakt z bliskimi. W kwestii funkcji zdrowotnych i sportowych pojawiają się pogłoski o integracji z wieloma serwisami tego typu (np.: Peleton). Nie zabraknie pulsometru, a nawet mierzenia ciśnienia, ale co z systemem?

Początkowo mówiono o zastosowaniu Androida. Jednak Facebook ostatecznie ma stworzyć swoje własne oprogramowanie. Niemniej ono ma być gotowe dopiero w 2023 roku, więc wcześniej faktycznie Robocik ma napędzać tytułowego smartwatcha.

Zobacz też: Inteligentna opaska nie powinna być ograniczona jedynie do nadgarstka – Polar ma nowy pomysł.

Inteligentny zegarek od Facebooka ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Dodatkowo ma być wyceniony w podobny sposób co Apple Watch, ale nie przekraczać jego ceny. Tym sposobem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na… oficjalne zapowiedzi i kolejne poszlaki.

Źródło: XDA Developers, The Information

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.