Facebook pozwany w sprawie morderstwa

Smartwatch od Facebooka – firma chce zaistnieć na nowym dla siebie rynku

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Smartwatche to ten typ urządzeń mobilnych, który nie rozwija się zbyt szybko. Producenci są świadomi, że nie zmieniamy często inteligentnych zegarków. Dlatego nie ma ogromnej potrzeby na rozwój technologii stosowanej w tym sprzęcie. Niemniej podobnie myślano o tabletach, które w tym roku mają przeżyć swoją drugą młodość. W przypadku smartwatchy swego rodzaju powiew świeżości może wprowadzić Facebook. Tak, portal społecznościowy według nieoficjalnych informacji ma w planach wprowadzenie do sprzedaży własnego smart-zegarka.

Co będzie umieć smartwatch od Facebooka?

smartwatch czy smartband

Skąd takie zainteresowanie smartwatchami? Otóż Facebook podobno uważa je za najważniejsze w kontekście rozwoju sieci społecznych – tuż po smartfonach. Pamiętając, że firma Zucekrberga ma już pewne doświadczenie związane ze sprzedażą sprzętów (smart home, VR), tak kolejnym krokiem mają być inteligentne zegarki. Facebook chce się w tym przypadku skupić na dwóch kwestiach – wiadomościach i funkcjach sportowych. O ile rozmawianie przez smartwatche wydaje się dzisiaj nie do końca wygodne, tak zapewne w tym aspekcie możemy spodziewać się pewnych rewolucji. Sprzęt ma otrzymać łączność komórkową, więc firma zakłada, że nie będziemy nosić ze sobą smartfona, a wciąż chcemy mieć kontakt z bliskimi. W kwestii funkcji zdrowotnych i sportowych pojawiają się pogłoski o integracji z wieloma serwisami tego typu (np.: Peleton). Nie zabraknie pulsometru, a nawet mierzenia ciśnienia, ale co z systemem?

Początkowo mówiono o zastosowaniu Androida. Jednak Facebook ostatecznie ma stworzyć swoje własne oprogramowanie. Niemniej ono ma być gotowe dopiero w 2023 roku, więc wcześniej faktycznie Robocik ma napędzać tytułowego smartwatcha.

Zobacz też: Inteligentna opaska nie powinna być ograniczona jedynie do nadgarstka – Polar ma nowy pomysł.

Inteligentny zegarek od Facebooka ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku. Dodatkowo ma być wyceniony w podobny sposób co Apple Watch, ale nie przekraczać jego ceny. Tym sposobem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na… oficjalne zapowiedzi i kolejne poszlaki.

Źródło: XDA Developers, The Information

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy