Samsung od dłuższego czasu stara się zostać liderem na rynku produkcji procesorów. Rzecz jasna pokonanie TSMC wciąż jest poza jego zasięgiem, jednak koreański producent robi wszystko, aby to zmienić. Spore znaczenie w tych planach może mieć fabryka, którą Koreańczycy chcą postawić w USA. Zwłaszcza że zgodnie z przewidywaniami producent w ramach swoich nowoczesnych procesów technologicznych podejmuje współpracę z amerykańskimi firmami technologicznymi. Oczywiście z wieloma z nich, jak chociażby z Qualcommem współpracuje od dawna. Jednak teraz do listy partnerów można dopisać Teslę.

Samsung współpracuje z Teslą

Samsung współpracuje z Teslą

Zgodnie z najnowszymi informacjami Samsung i Tesla łączą siły, aby stworzyć procesory dedykowane autonomicznej jeździe. Układy te mają być produkowane w procesie 5 nm, jednak ich kolejna generacja może przejść na proces 3 nm i powstawać w amerykańskiej fabryce Samsunga. Wraz z trwającą ekspansją i zwiększoną adopcją pojazdów elektrycznych oraz brakiem chipsetów na rynku z powodu pandemii COVID-19, koreański gigant dostrzegł szansę i rozszerzył swoją działalność związaną z procesem 5 nm na motoryzację. 

Zobacz też: Kumulacja gigabajtów w T-Mobile na kartę – skorzystają szczególnie osoby z taryfą GO!

Sama współpraca miała zostać podjęta już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz wyszła na światło dzienne. Dlatego też sam układ ma być już na etapie badań i rozwoju (R&D) w Samsung Foundry Division. Jak to jednak możliwe, że współpraca tak dużych marek dopiero wyszła na jaw? Otóż Samsung jest już partnerem Tesli przy produkcji obecnych chipów firmy dla komputera hardware 3.0. Jednak obecnie używany chip jest produkowany w znacznie starszej technologii 14 nm. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.