Przeglądarki internetowe na urządzeniach mobilnych są czasami uważane za okrojone wersje swoich desktopowych odpowiedników. Wynika to często z ograniczeń samej platformy oraz przestrzeni ekranu dotykowego. Vivaldi jednak odrzuca tę konwencję. I tak samo jak w przypadku komputerów stacjonarnych, stara się zaoferować użytkownikom zaawansowane funkcje, które nie wymagają dodatków. Jego najnowszą funkcją na Androida jest danie użytkownikom możliwości zmiany wyglądu stron internetowych.

Vivaldi zmiana wyglądu stron Internetowych

Vivaldi zmiana wyglądu stron Internetowych

Przeglądarki internetowe oferują pewne sposoby konfiguracji pozwalające określić, jak strona internetowa jest wyświetlana. Te jednak są zwykle ograniczone do czcionek, niektórych kolorów i opcji dostępności. Według twórców Vivaldi to za mało. Użytkownicy tej przeglądarki na komputerach osobistych od jakiegoś czasu mogą pozbywać się wszystkich kolorów ze strony, lub nadawać jej odcień sepii, co podobno mniej męczy wzrok podczas czytania. To oczywiście tylko dwa podstawowe przykłady, ponieważ opcji jest o wiele więcej. Zmiany te dotyczą nie tylko samej strony i tekstu, ale także obecnych grafik. Funkcje te właśnie trafiły również do mobilnej wersji przeglądarki. 

Zobacz też: Spieszcie się kupować laptopy Lenovo – szybko może ich zabraknąć w sklepach

Zespół Vivaldi twierdzi, że te opcje zmiany stron mogą zwiększyć dostępność i czytelność, ale nie zaprzecza, że niektórzy użytkownicy będą to robić dla samej zabawy. To jednak nie wszystko, co niesie ze sobą najnowsza aktualizacja. Przeglądarka ma teraz wbudowany skaner kodów QR. Dodatkowo Vivaldi pozwala teraz na wybór zewnętrznego menedżera pobierania, nawet jeśli jest to inna przeglądarka. Na pewno nie jest to program dla fanów minimalizmu. Jednak osoby, które kochają możliwości konfigurowania wszystkiego szybko się w niej odnajdą.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.