Mapy Google - plany na 2021 rok

Mapy Google z bardziej przejrzystym planowaniem trasy – poprawi to bezpieczeństwo

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Podczas jazdy samochodem najważniejsza jest przejrzystość. Rzut okiem na nawigację powinien być jak najszybszy, ponieważ oznacza on oderwanie oczu od drogi. Tym samym nadmiar informacji wyświetlanych na ekranie nie tylko nie pomaga, ale również niepotrzebnie rozprasza. Google najwyraźniej również zdaje sobie z tego sprawę i dlatego pracuje nad pewnymi zmianami. Tym samym już niedługo Mapy Google mają stać się o wiele bardziej przejrzyste. Dzięki temu poprawi się komfort korzystania z nich, jak i bezpieczeństwo na drodze.

Mapy Google bardziej przejrzyste

Mapy Google bardziej przejrzyste

Nowy układ jest obecnie w fazie testów, jednak pojedynczy użytkownicy już mają do niego dostęp. Skupia się on głównie na zmianach ekranu opcji trasy, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie go zrozumieć. Zamiast dużego białego paska na górze, nowy ekran opcji trasy w Mapach Google ma teraz górny pasek, który zawiera tylko punkt początkowy i miejsce docelowe. Różne rodzaje podróży, czyli jazda samochodem, rowerem, pieszo, transportem publicznym, nie są już dołączone do pola miejsca docelowego. Tryby transportu są teraz wyświetlane na przewijanej liście w dolnej połowie ekranu, z informacjami o podróży dla każdego z nich. Istnieje również przycisk opcji, gdzie można przypuszczalnie ustawić kierunki, aby uniknąć autostrad czy dróg płatnych. W ten sposób zmiana miejsca docelowego podczas jazdy będzie o wiele bardziej bezpieczna.

Zobacz też: Fobos może nam zdradzić tajemnicę historii marsjańskiej atmosfery

Oczywiście należy pamiętać, że podczas wyszukiwania trasy należy zjechać na pobocze, a nie robić to w trakcie jazdy. Jeśli już musimy zmienić miejsce docelowe i nie mamy jak się zatrzymać, to w ostateczności można skorzystać z asystenta głosowego. Tyle jednak teorii. W praktyce osoby, które bawią się telefonem podczas jazdy, w tym zmieniają cel podróży w nawigacji, są prawdziwą plagą. Dobrze więc, że Google postanowiło zastosować takie zmiany, które pozwolą im to zrobić o ułamki sekund szybciej. W końcu na drodze to właśnie one mogą dzielić nas od tragedii.

Źródło: XDA-developer

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy