ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Motorola Moto G Pro Android 11

Motorola Moto G Pro otrzymuje aktualizację do Androida 11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Pod koniec ubiegłego roku Motorola udostępniła listę smartfonów, które załapią się na aktualizację do najnowszego Androida 11. Wśród nich znalazło się całkiem sporo modeli, jednak nie było jasne, kiedy nowa wersja oprogramowania zacznie być udostępniania. Tak się jednak składa, że uaktualnienie do Androida 11 otrzymała już średniopółkowa Motorola Moto G Pro. Pierwsi użytkownicy mogą wreszcie instalować wyczekiwaną aktualizację.

Motorola Moto G Pro z aktualizacją do Androida 11

Motorola Moto G Pro Android 11

Motorola Moto G Pro to średnia półka jak się patrzy. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy Snapdragon 665, któremu towarzyszą 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej. Największym wyróżnikiem tego modelu jest jednak wsparcie dla rysika, którym można obsługiwać ekran. Sprzęt trafił do sprzedaży z Androidem 10, ale aktualizacja do Androida 11 jest już dostępna – a przynajmniej dla wybranych użytkowników z Wielkiej Brytani.

Zobacz także: Motorola One Hyper – firma też chce mieć swoje bezprzewodowe ładowanie na odległość

Nowa wersja oprogramowania waży 1103,8 MB i jest rozprowadzana falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają ją w tym samym czasie. Jeśli chodzi o najważniejsze nowości w aktualizacji, to należy wymienić przede wszystkim łatwiejsze zarządzanie konwersacjami, nowe ustawienia prywatności i usprawnioną kontrolę sparowanych urządzeń. Na pokładzie znalazły się też styczniowe poprawki zabezpieczeń. Na razie nie wiadomo, kiedy uaktualnienie zawita do Polski, więc nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki, że już niedługo.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy