Puzzle Quest 3 zapowiedziane

Puzzle Quest powraca – trzecia część kultowej serii trafi na smartfony i komputery

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

505 Games niedawno kupiło dewelopera Infinity Plus Two. Jest to studio, które posiadało prawa do serii gier Puzzle Quest. Seria ta rozpoczęła się w 2007 roku i jest miło wspominana dzięki temu, że spopularyzowała mechanikę RPG w grach match-3, dodając głębię do gatunku. Przyznam, że w oryginalny tytuł z PC zagrywałem się swego czasu długie wieczory, jednak największe wrażenie zrobił na mnie jej port na telefony komórkowe z JAVA ME 2.0. Niestety, mimo że tytuł trafił na niemal dowolną platformę, to jakimś cudem ominął wtedy smartfony z Androidem — tak, była wersja na iOS. Druga część była niestety mocno przekombinowana. Dlaczego jednak o tym wszystkim wspominam? Otóż 505 Games zapowiedziało Puzzle Quest 3, które ma czerpać garściami z pierwszej wersji. 

Puzzle Quest 3 zapowiedziane

Oczywiście przez ostatnie 14 lat wszystko się zmieniło i obecnie gatunek gier match-3 jest synonimem fatalnej monetyzacji, szczególnie na urządzeniach mobilnych. Dlatego też podejrzewam, że poza mną niewiele osób tryska teraz entuzjazmem. Zwłaszcza że tytuł ma być dostępny w formie gry free-to-play, a to oznacza duże ryzyko pay-to-win. 505 Games opublikowało zwiastun Puzzle Quest 3 wraz z ogłoszeniem, że gra ukaże się jeszcze w tym roku. 

Zobacz też: Ogłoszenie o pracę dla hakera zaszyte w kodzie strony – kreatywny pomysł rodem z USA

Wiemy natomiast, że historia będzie miała miejsce 500 lat po wydarzeniach z oryginalnego Puzzle Quest. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że do kupienia będą jedynie elementy kosmetyczne, lub klasy postaci. A nie znikająca energia, skrzyneczki, lub możliwość rozwoju postaci. W przeciwnym razie nie pozostanie nic innego jak tylko po raz kolejny uruchomić pierwowzór. Mówiąc szczerze — naprawdę warto. Co prawda nie dla historii, ale dla samej rozgrywki. 

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy