ByteDance udostępniło swoją usługę płatniczą dla chińskiej wersji aplikacji wideo TikTok. Nowa platforma do dokonywania płatności nosi nazwę Douyin Pay. Dla ByteDance jest to olbrzymi krok naprzód, ponieważ w dalszym ciągu rozwija się on na nieznanym wcześniej terytorium w segmencie biznesu e-commerce na chińskim rynku.

Douyin Pay – płatności przez TikToka

Douyin Pay - płatności przez TikToka

W publicznym oświadczeniu firma ogłosiła, że Douyin Pay będzie uzupełniać istniejące opcje płatności, a jednocześnie dąży do ustanowienia lepszego doświadczenia klienta dla użytkowników alternatywnej platformy płatności. Tym samym dołącza ona do Alipay i WeChat Pay, które również są systemami płatności powiązanymi z zupełnie innymi usługami. ByteDance zyskało oparcie w usługach płatniczych w Chinach, kiedy jego założyciel i dyrektor generalny, Zhang Yiming, nabył Wuhan Hezhong Yibao Technology Co w 2020 roku. Hezhong Yibao, w momencie zakupu, miał już licencję na płatności od chińskiego banku centralnego w 2014 roku.

Zobacz też: Router Huawei za pół ceny, czyli kolejny OkazjoWtorek – lepiej się pośpieszyć

Dlatego też szanse na to, że usługa ta zadebiutuje poza samym Państwem Środka, są obecnie niewielkie. Sam TikTok co prawda jest międzynarodowym fenomenem. Jednak całe zaplecze usługi finansowej opiera się jedynie na chińskich licencjach i rozwiązaniach. Nie należy jednak wykluczać tego, że firma będzie się starała, chociaż w minimalnym stopniu przekonać do korzystania z niej także odbiorców w regionie dalekiej Azji, lub w krajach Zachodu. Jest to bowiem niezwykle łakomy kąsek dla przedsiębiorstwa. Zwłaszcza że użytkownikami TikToka są głównie młodzi ludzie, którzy wciąż nie mają wyrobionych preferencji co do ulubionego systemu płatności. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.