Firma ByteDance, stojąca za aplikacją TikTok, zgłosiła niedawno nowy znak towarowy, czyli TikTok Payment. Międzynarodowa klasyfikacja obejmuje 36 kategorii Financial Property Management, które obecnie czekają na zatwierdzenie. Może to więc oznaczać, że ByteDance wyda osobną aplikację do płatności. Albo TikTok stanie się programem do oglądania krótkich filmików i… płacenia za zakupy. 

TikTok Payment

TikTok Payment
Fot. PixaBay

Wiadomość ta pojawia się po tym, jak firma uzyskała pośrednio licencję na płatności we wrześniu 2020 roku. Wtedy ByteDance kupiło UIPay, aby zwiększyć swoje własne możliwości w zakresie płatności elektronicznych w Chinach. W tym czasie firma oświadczyła, że nabycie UIPay przyczyni się do poprawy komfortu użytkowania poprzez inne opcje płatności, służąc jednocześnie użytkownikom innych produktów i usług ByteDance.

Zobacz też: Zakupy, muzyka, nawigacja i gry w AppGallery – bądź zawsze na bieżąco!

Ponadto, jeszcze w czerwcu 2020 roku firma stojąca za popularną krótką aplikacją do udostępniania wideo zdołała uzyskać trzy licencje finansowe na płatności od osób trzecich oraz ubezpieczenie poprzez przejęcia i inne środki. Możliwe, że były one przeznaczone na rozwój i uruchomienie własnego systemu płatności, który najprawdopodobniej pojawi się początkowo w Chinach. Od początku roku ByteDance zatrudnia także specjalistów do spraw finansów na całym świecie. W ten sposób ma poszerzyć swój zespół, który będzie odpowiedzialny za budowę sieci i platformy umożliwiającej płatności transgraniczne. Firma złożyła nawet wnioski o licencje na bankowość cyfrową Singapurze. A teraz wyobrażacie sobie pytanie w sklepie: Tiktokiem, czy gotówką?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.