ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
YARH.IO Micro 2

Raspberry Pi jako kieszonkowy, modułowy komputer w stylu PDA

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kto by nie chciał mieć kieszonkowego, wszechstronnego komputera o przyzwoitej mocy obliczeniowej i olbrzymim potencjale? W końcu właśnie dlatego znaczna większość z nas ma smartfony. Są jednak zastosowania, dla których możliwości smartfona to za mało. I od tego właśnie są komputery. Jedną z niemal już wymarłych kategorii sprzętu, którym mimo wszystko bliżej było do współczesnego im PC-ta, niż do dzisiejszych smartfonów, były natomiast PDA. I właśnie w tej kategorii sprzętu należy rozpatrywać YARH.IO Micro 2, którego sercem jest Raspberry Pi 3B+. 

YARH.IO Micro 2 

YARH.IO Micro 2

Producent bez ogródek chwali się, że jest to kieszonkowe narzędzie na Linuxie dla hakerów. Jest ono o wiele bardziej zaawansowane, niż Tamagotchi  z delfinem, który żywi się… hakowaniem. Jest jednak przeznaczony dla innej grupy docelowej. Nie chodzi tu bowiem o zapewnienie narzędzia hakerskiego nowicjuszom, a specjalistom. Na froncie urządzenia znajdziemy pełną klawiaturę QWERTY. Nie jest to jednak jedyna metoda integracji z urządzeniem. Tą umożliwi nam także 4-calowy dotykowy ekran IPS o rozdzielczości 800 × 480 pikseli. Na górnej krawędzi urządzenia znajdziemy dwa porty USB, które umożliwiają podłączenie takich urządzeń, jak adaptery WiFi, modemy komórkowe, GPS, czy pendrive.

Zobacz też: Inwestor ma tylko dwie szanse na odgadnięcie hasła, by odzyskać 240 milionów dolarów w Bitcoinie

Za zasilanie odpowiada pojedynczy akumulator Fenix ARB-L18-3500U 3500mAh Li-ion, który można szybko wymienić. Dzięki temu nawet jeśli się rozładuje, to już po chwili będzie można kontynuować pracę z urządzeniem. Producent podkreśla, że w obudowie nie ma żadnych zatrzasków, a jedynie śruby. Dzięki temu użytkownik może dowolnie modyfikować ten sprzęt. Dodatkowo ten powstał w zgodzie z ideą wolnej elektroniki. To oznacza, że co prawda możemy kupić gotowego YARH.IO Micro 2 od producenta za 629,99 USD. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy go zbudowali sami. Firma udostępnia nawet gotowy projekt i listę komponentów wraz z linkami do sklepów i to całkowicie za darmo. Jest nawet instrukcja krok po kroku jak go zbudować i kod potrzebny do działania całego urządzenia. Wszystko to znajdziemy na stronie producenta.

Źródło: yarh.io

Sprawdź najnowsze wpisy