Czy 17-calowy ekran to dużo? Zależy od kontekstu. Jeśli mowa o monitorze, lub telewizorze to raczej śmiesznie mało. Jednak jeśli odniesiemy to do laptopa, to już robi się kawał sprzętu, który co prawda wciąż łatwo przenieść, ale perspektywa targania go nie napawa optymizmem. Jeszcze bardziej kuriozalnie wygląda to w kwestii tabletu. W końcu te zwykle mają ekrany w okolicach 10-11 cali. Taka siedemnastka to przy nich nieporęczne monstrum, prawda? No cóż, TCL ma pomysł jak zamienić taki tablet w sprzęt jak najbardziej przenośny. Pomysł, nie rozwiązanie.

Rozwijany 17-calowy tablet TCL

Rozwijany 17-calowy tablet TCL

Mowa tu o tablecie nazwanym TCL CS0T. Sprzęt ten nie bez kozery określiłem papirusem. Jest on bowiem rozwijany podobnie, jak te staroegipskie zwoje. No dobrze, bliższym skojarzeniem jest pewna Święta Księga pewnej religii z bliskiego wschodu, ale nie chodzi tu o to, aby wywoływać niepotrzebne kontrowersje takimi porównaniami. Grunt, że tablet się rozwija, przez co zajmuje bardzo mało miejsca. Według materiałów udostępnionych przez TCL może się on nawet zmieścić w dość małym plecaku podróżnika, co tylko miało podkreślić, że nawet ktoś, kto nosi cały obóz na plecach znajdzie na niego miejsce w swoim bagażu. Nawet jeśli taki sprzęt powstanie, to otwartą kwestią pozostaje jego obsługa. W końcu raczej nie będzie łatwo trzymać go w jednej ręce, albo oprzeć na kolanach. Dotykanie tak elastycznego ekranu, będzie natomiast miało podobny efekt, jak dotykanie ryzy papieru. Nie chciałbym również rozwijać takiego urządzenia na mocnym wietrze.

Zobacz też: Założyciel Parler nie mógł sobie wyobrazić lepszej reklamy – Efekt Streisand w praktyce

 I nie zrozumcie mnie źle, widząc ten koncept miałem swego rodzaju opad szczęki. Po prostu nie do końca jestem przekonany co do ergonomii takiego rozwiązania. Warto tu dodać, że ma to być autorska technologia zwijanego panelu OLED od TCL. Ma ona oferować aż 100% pokrycie palety kolorów, chociaż producent nie pochwalił się już, którą z licznych gam barw ma na myśli. Dodatkowo produkcja tych paneli ma być o 20% tańsza, niż w przypadku dotychczasowych rozwiązań. To jednak byłoby na tyle z oficjalnych informacji na temat ekranu. A co do samego tabletu — może jakieś pałąki usztywniające rozwiązałyby te problemy?

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.