ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
webOS nie tylko dla LG

LG WebOS 6.0 sprawia, że obsługa smart TV pilotem staje się jeszcze wygodniejsza

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Trudno wskazać wyraźnego zwycięzcę w walce na najlepszą platformę Smart TV. Podczas gdy Android TV ma zaletę znanej marki i wsparcia od Sony, oraz występowania w całej gamie tak zwanych AndroidTV Boxów, to daleko mu do dominacji na rynku. Wszystko dlatego, że inni wielcy producenci stosują w swoich telewizorach autorskie oprogramowanie. I tak w Smart TV Samsunga znajdziemy Tizena, natomiast u LG — znanego z pierwszych smartfonów — WebOS. System ten właśnie doczekał się wersji 6.0, która skupia się na zwiększeniu komfortu korzystania z jego funkcji przy użyciu pilota.

LG WebOS 6.0 i nowy pilot Magic Remote

LG WebOS 6.0

Największą zmianą, która nadeszła wraz z WebOS 6.0 jest zaktualizowany interfejs użytkownika. Dzięki zmianom system jest bardziej elastyczny i dostosowuje się do użytkownika. Na przykład wysuwa na pierwszą linię często używane aplikacje i kanały, a także przedstawia rekomendacje oparte na nawykach i preferencjach oglądania. System doczekał się także funkcji, których można oczekiwać od nowoczesnej platformy Smart TV. Jedną z nich jest Magic Explorer, która przypomina nieco bardziej zaawansowaną telegazetę, z tym że skupioną na wyświetlanej treści. W ten sposób można odczytać z niej informacje o filmie, jak i aktorach znajdujących się na ekranie. Kolejna, czyli Next Pick wykorzystuje historię oglądania do polecania kolejnych treści. Co ciekawe mechanizm ten uwzględnia także transmisje na żywo.

Zobacz też: Trump i ban w mediach – „Rok 1984″ dzieje się na naszych oczach

Prawdziwym sednem tej aktualizacji jest jednak to, co nowy system umożliwia równie nowemu Magic Remoteowi. Otóż sam pilot został przeprojektowany w taki sposób, aby obejmował tyle źródeł i usług, ile tylko może. Podczas gdy niektóre inteligentne piloty TV lub TV Box wydają się preferować tylko Netflixa, nowy LG Magic Remote posiada dedykowane przyciski dla Amazon Prime i Disney+. Ponadto dostał także dedykowane przyciski zarówno dla Amazon Alexa, jak i Google Assistant. Kluczową funkcją jest jednak Magic Tap. Ta umożliwia sparowanie ze sobą smartfona i telewizora za pomocą NFC. W ten sposób można udostępniać treści ze smartfona na dużym ekranie. Oczywiście niektóre telewizory Samsunga również to oferują. Jednak w ich przypadku NFC jest zaszyte właśnie w Smart TV. Wymaga więc podejścia do telewizora w celu sparowania urządzeń. 

Źródło: SlashGeat

Sprawdź najnowsze wpisy