LG Signature 88ZX znalazło się w ofercie jednego ze sklepów, a tym samym poznaliśmy polską cenę telewizora od LG, który ma przekątną ekranu aż 88 cali. To jednak nie sprawiło, że koszt urządzenia jest tak wysoki, ale fakt, że sprzęt ma naprawdę bardzo dużo do zaoferowania. I jak przystało na nowości, te muszą kosztować, choć w tym przypadku chyba odrobinę przesadzono.

LG Signature 88ZX

Zanim przejdziemy do specyfikacji, zacznijmy od samej ceny LG Signature 88ZX. Ta została ustalona w sklepie na 129 999 złotych, a sam telewizor dostępny jest jedynie na zamówienie. Plusem jest to, że przynajmniej transport jest tutaj darmowy, choć jeżeli ktoś decyduje się na zakup takiego urządzenia, to raczej nie liczy gotówki. Nowe LG to bowiem telewizor, który wyposażony został w wyświetlacz OLED o przekątnej aż 88 cali. Przekładać ma się to na rozdzielczość 8K, czyli 4320×7680 pikseli. Jeżeli chodzi o treści, które nie będą przygotowane w takiej rozdzielczości, ich upscalingiem zajmie się procesor Alpha 9 Gen 3 oraz specjalne algorytmy Sztucznej Inteligencji.

LG Signature 88ZX
Fot. LG Signature 88ZX

Pomocny okaże się tutaj również kodek AV1. Ten ma sprawić, że treści z serwisów streamingowych także będą wyświetlane w jakości 8K. Odświeżanie obrazu także stoi na wysokim poziomie, bo 120 Hz. Do tego dochodzi jeszcze redukcja szumów czy obsługa HDR 10. Sam telewizor będzie mógł też współpracować z asystentami głosowymi takimi jak Google czy Alexa. Dobrą wiadomością dla graczy będzie to, że LG Signature 88ZX kompatybilne jest z NVIDIA G-Sync. Dodatkowo telewizor ma sam dostosowywać jasność oraz kontrast do tego, co aktualnie będzie wyświetlane na ekranie. Wszystko dzięki funkcji Dolby Vision IQ. Do tego dochodzi jeszcze Dolby Atmos.

Zobacz też: Nowe smartfony od LG w Polsce – ile za nie zapłacimy?

Na pokładzie znalazło się także łącze HDMI 2.1, a sam sprzęt działa na systemie webOS. Wśród aplikacji zainstalowanych zajdzie się m.in. Apple TV+. Telewizor z podstawą waży ponad 100 kilogramów, a jego wymiary to 196 x 145 x 28,2 centymetrów. Czy to wszystko jest warte grubo ponad 100 tysięcy złotych? Cóż, o tym zadecydują już sami klienci.

Źródło: LG / AudoColor

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.