Samsung-Galaxy-S-III

W perspektywie najbliższych kilku miesięcy w sprzedaży powinien pojawić się Galaxy S III, który ostatnio jest bardzo częstym tematem plotek. Tym razem pojawiły się informacje związane m.in. z grubością tego smartfona, który ma być cieńszy niż Motorola RAZR.

Samsung w ostatnich dniach oficjalnie poinformował, że Galaxy S III nie zostanie zaprezentowany w trakcie targów MWC 2012. Najprawdopodobniej południowokoreański producent nie chce, aby jego najnowszy high-endowy smartfon był jednym z wielu produktów jakie będą miały swoją premierę w ciągu kilku dni targów.

W związku z tym ma zostać zorganizowana zupełnie oddzielna impreza, w trakcie której Samsung oficjalnie pokaże trzecią generację modelu Galaxy S. Część osób przypuszcza, że stanie się to już 22 marca, bo właśnie wtedy odbędzie się we Francji specjalne spotkanie zorganizowane przez Samsunga. Co będzie głównym tematem? Tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo.

SamsungEvent22March

Równie niejasna jest kwestia specyfikacji technicznej – liczne przecieki wskazują na to, że Galaxy S III będzie wyposażony w ekran 4,6 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Nie wiadomo, czy będzie to ekran Super AMOLED Plus, czy może Super AMOLED HD. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku procesora – część doniesień wskazuje na dwurdzeniową jednostkę – inne z kolei na procesor z czterema rdzeniami.

Tym razem Electonic Times News, powołując się na swoje źródła, poruszył kwestię obudowy najnowszego smartfona Samsunga. Redaktorzy przekonują, że Galaxy S III będzie podążał śladem wyznaczonym przez Motorole RAZR, starając się zredukować grubość urządzenia. W efekcie telefon ma mieć zaledwie 7 milimetrów grubości, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Producenci sprzętu już wielokrotnie wspominali, że największy wpływ na grubość urządzenia właśnie ma bateria. W związku z tym, w niektórych przypadkach bateria jest niewymienialna. Motorola RAZR jest bardzo dobrym przykładem potwierdzającym to, że niewielka grubość ma znaczący wpływ na pojemność stosowanej baterii, co w efekcie przekłada się na czas pracy urządzenia. W związku z tym, przed Samsungiem stoi nie lada wyzwanie.

źródło: The Verge / Gizmodo / BGR

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula