Google pracuje nad nowymi akumulatorami – rewolucja już wkrótce nadejdzie?

Łukasz Pająk Newsy 2015-04-11

google nexus

 

Największy problem dzisiejszych smartfonów? „Wieszanie się”? Kiepskie wyświetlacze? Słabe aparaty? Nie, pierwsze co na myśl przychodzi to krótki czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora i to właśnie ten element prosi się o wprowadzenie go na wyższy poziom.

 

Na szczęście są korporacje, które zwracają na to uwagę. Niestety, nie mówimy o Samsungu, LG, HTC czy też Sony. Są to najczęściej firmy niepowiązane ze smartfonami, ale wczoraj The Wall Street Journal poinformowało, że do walki o lepiej działające akumulatory wkroczyło Google. Obecnie jest to kilkuosobowy oddział „Laboratorium X” z jednym z niedawnych przedstawicieli Apple zajmującym się właśnie bateriami. Obecnie trwają prace nad 20 projektami i co ciekawe, rozwój nie jest kierowany przede wszystkim w stronę smartfonów, ale także, a może i przede wszystkim w robotykę. Mimo wszystko, każde usprawnienie, technologiczne, jest dla nas, szarych użytkowników, świetną informacją.

 

W takim razie czy nowa generacja litowo-jonowa trafi do smartfonów? Z pewnością tylko niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć kiedy. Dzisiaj wciąż musimy ograniczać moc obliczeniową urządzeń, aby wytrzymać ze smartfonem odłączonym rano od ładowarki do wieczora.

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x