Jak co miesiąc Google publikuje raport o obecności poszczególnych wersji Androida na urządzeniach mobilnych. Co się zmieniło?

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Kwiecień

 

W porównaniu do poprzedniego miesiąca nastąpiła zmiana lidera. Palmę pierwszeństwa objął Android 4.4 Kitkat, który jest obecny na 41.4 % urządzeń na rynku. Ustępujący z pierwszego miejsca Jellybean jest zainstalowany na 40.6 % smartfonów. Należy wziąć też pod uwagę, że jest to wynik dla całej rodziny JB. Wyraźny wzrost ma także Lollipop. W porównaniu z ubiegłym miesiącem system zyskał ponad 2%. Po raz pierwszy widzimy też w zestawieniu Androida w wersji 5.1. Ilość urządzeń na które dostępna jest już najnowsza wersja systemu nie powala, więc nie ma co się dziwić, że posiada tylko 0.4% udziałów na rynku.

 

Obecność starszych wersji Androida z miesiąca na miesiąc powoli maleje. Musimy wziąć pod uwagę, że badania Google nie są w 100 procentach miarodajne. Odczyt wersji prowadzony jest przez 7 dni na podstawie obecności w Sklepie Play.

 

A Wy czekacie na aktualizacje swojego smartfona lub tabletu?

 

Źródło: Google

 

 
Arkadiusz Melerski