Właśnie pojawił się nowy patent Apple. Został on zgłoszony w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Dotyczy on klawiatury Mac, która posiada rekonfigurowalne małe wyświetlacze wbudowane w każdy klawisz. I owszem, podobne rozwiązanie pojawiło się już wcześniej. Jednak czy to się komuś podoba, lub nie, to jeśli rozwiązanie to zyska popularność, to najprawdopodobniej właśnie za sprawą Apple.

Apple z ekranami w klawiszach

Apple z ekranami w klawiszach

Zgodnie z raportem 9To5Mac, mały wyświetlacz na każdym klawiszu pozwala na wyświetlanie różnych znaków, które można skonfigurować w zależności od preferencji użytkownika. Brzmi to podobnie jak w przypadku TouchBara. Jednak nowa klawiatura nadal będzie wyposażona w klawisze fizyczne, chociaż z patentu wynika, że klawisze na tej nowej klawiaturze mają malutki wyświetlacz zamiast zwykłych wygrawerowanych etykiet dla każdego klawisza z osobna. Patrząc na patent, okazuje się również, że klawisze te obsługują dynamiczne etykietowanie. To oznacza, że ich zawartość będzie zmieniała się w locie, także zależnie od uruchomionego programu. Może to znacznie ułatwić pracę, ponieważ dostęp do poszczególnych opcji nie będzie już wymagał znajomości skrótów klawiszowych.

Zobacz też: Milowe kroki Huawei Mobile Services – rok rozwoju AppGallery robi wrażenie

Dodatkowo opcja ta pozwoli również użytkownikom na stworzenie całkowicie unikalnego układu klawiatury, poprzez zmianę etykiet klawiszy. Nowa klawiatura została opatentowana zarówno dla wbudowanych klawiatur dla MacBooków, jak i samodzielnych akcesoriów. Jeśli nie jest to typowy zapychacz patentowej szuflady i takie rozwiązanie rzeczywiście wejdzie w życie, to jedno jest pewne. Otóż wkrótce po tym zobaczymy jak ktoś gra w Dooma wyświetlanego na klawiszach.

Źródło: 9to5Mac

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.