Po bardzo udanych miniaturowych konsolach NES i SNES Classics Nintendo ponownie spróbowało szczęścia z kolejnym ożywieniem starego systemu gier. Chociaż można tutaj raczej mówić o fuzji dwóch, różnych systemów z tej samej epoki. Gierka elektroniczna Game & Watch, która rozpoczęła modę na konsole przenośne, dostała właśnie nowe życie. Jednak segmentowy, monochromatyczny wyświetlacz został zastąpiony przez panel IPS, natomiast do wyboru jest nie jedna, a trzy gry. Ktoś jednak uznał, że to i tak za mało i postanowił to zmienić.

Doom na Game & Watch: Super Mario Bross

W przeciwieństwie do NES Classic Nintendo Game & Watch: Super Mario Bross dysponuje bardzo ograniczoną przestrzenią na dane. To oznaczało, że nie było miejsca na łatwe do hakowania oprogramowanie lub nawet porty przyjazne dla modderów. To oznaczało, że cały proces nie był jedynie formalnością, a istnym wyzwaniem. Wymagał także wiedzy nie tylko programistycznej, ale i z dziedziny elektroniki. Na szczęście są osoby, które się podjęły tego niełatwego zadania. Początkowo udało się programistom uruchomić zmodyfikowany ROM jednej z gier dostępnych już na urządzeniu, czyli Super Mario Bross. Jednak jak dobrze wiadomo to Doom jest grą, która musi zostać uruchomiona na każdym urządzeniu z ekranem. Nawet jeśli jest to test ciążowy.

Zobacz też: [Recenzja] Lenovo IdeaPad Gaming 3 – sprawdzi się tam, gdzie liczy się moc i niska cena

Biorąc pod uwagę mocno ograniczoną pamięć, to uruchomienie tego klasyka było trudnym zadaniem. Przez to też próba ta wymusiła pewne kompromisy. Dlatego też, nawet kiedy udało się majsterkowiczowi uruchomić Dooma, nie miał on dźwięku, brakowało mu wielu tekstur i efektów. Niemniej jednak fakt, że gra ruszyła, jest ogromnym osiągnięciem. Wszystko przez to, że nowy Game & Watch to konsola, która uruchamia gry z NES-a i jeden tytuł z Game Boya. Z tego też powodu swoją mocą jest porównywalny do tych kilkudziesięcioletnich konsol. Dodatkowo oferuje tylko tyle pamięci, aby pomieścić je i prymitywny system operacyjny.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.