Wczorajsze wieści od Xiaomi wywołały dużo szumu. Otóż firma ogłosiła nowe wzornictwo pudełek swoich smartfonów, które nie przewiduje miejsca dla zasilaczy. Tym sposobem zestaw Mi 11 będzie pierwszym, który nie zawiera ładowarki. Oczywiście efekt jest taki, że Internet zaczął wypominać Xiaomi ich akcję po premierze iPhone’ów 12. Wtedy firma wyraźnie zaznaczała, że w ich pudełkach niczego nie brakuje – w tym właśnie zasilaczy. Mimo wszystko Xiaomi to przede wszystkim sprytna firma, więc ostatecznie może się okazać, że ładowarki faktycznie nie będzie w pudełku Mi 11. Za to zainteresowani będą mogli otrzymać ją osobno bez żadnych dopłat.

Martwi Cię brak ładowarki w zestawie Xiaomi Mi 11? Spokojnie, jeśli faktycznie ją potrzebujesz, to dostaniesz za darmo

Jak się okazuje, Xiaomi może osobno oferować zasilacz do ładowarki przy zakupie Mi 11. Osobne pudełko, osobne akcesorium, ale za darmo. Z racji, że nowy flagowiec firmy ma być oferowany w kilku wersjach, to w przypadku podstawowej (szklanej) konsument będzie miał wybór. Jeśli chce, to dostanie ładowarkę bez żadnych dopłat. Jeśli chce wypełniać oficjalną wizję firmy, która odnosi się do dbania o środowisko, może z niej zrezygnować. W przypadku skórzanej (faktury) odsłony akcesorium będzie zawsze dodawane.

Zobacz też: Rozbłyski słoneczne mają pomóc nam odnaleźć życie.

Naturalnie nie wiemy, czy taka akcja będzie prowadzona na całym świecie, czy też jest to pomysł wybranego rynku. Na pewno należy docenić Xiaomi za takie podejście, gdy tylko zostanie potwierdzone. To zdecydowanie bardziej płynne przejście do pełnej rezygnacji z ładowarek w zestawie, która wydaje się nieunikniona. W końcu trzeba się ostatecznie pogodzić z ich brakiem.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.