Już w październiku tego roku portal XDA-Developers odkrył poszlaki wskazujące na to, że aplikacja Netflixa będzie obsługiwała tryb jedynie z dźwiękiem. Teraz opcja ta zaczęła trafiać do pojedynczych użytkowników. Warto tu podkreślić, że opcja ta jest uruchamiana po stronie serwera i nie da się jej samemu wymusić. Kiedy jednak już do Was trafi, to zobaczycie nowy przycisk opisany jako wyłączenie wideo. 

Netflix tylko z dźwiękiem

Netflix tylko z dźwiękiem

Po wyłączeniu obrazu nadal będą wyświetlane te same elementy sterujące odtwarzaniem, które umożliwiają zmianę szybkości odtwarzania, przewijanie do tyłu i do przodu oraz wstrzymywanie odtwarzania. Nie znajdziemy tam jednak tego, co wydawałoby się najważniejsze, czyli filmu. Mimo to pomysł nie jest wcale aż tak szalony. Przede wszystkim jest to świetna opcja dla niewidomych i słabowidzących. W ten sposób znacznie zaoszczędzą one transfer danych i zapas energii w baterii swojego smartfona. 

Zobacz też: Smartfony jeszcze droższe? TSMC podnosi ceny

Nowa opcja przyda się jednak nie tylko im. Nie brakuje bowiem osób, które uwielbiają słuchać serialu w tle, kiedy same robią coś innego, nawet nie patrząc w ekran. I oczywiście w domu przy stałym łączu takie kroki mogą nie mieć sensu. Jednak jeśli obciąża nas limit transmisji danych, to wyłączenie obrazu staje się bardzo wygodne. Dodatkowo dla wielu programów, głównie dokumentalnych, obraz jest tylko uzupełnieniem treści. To, co jest najważniejsze, to słowa opisujące dane zjawiska lub wydarzenia. W ich przypadku brak obrazu także nie jest problemem. Dlatego też bardzo doceniam nową opcję Netflixa, chociaż mam jedno, ale dość spore zastrzeżenie: dlaczego serwis w takim razie nie zdecydował się na otdwarzanie filmów w tle? W ten sposób moglibyśmy przecież całkowicie wyłączyć ekran smarfona.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.