Netflix to najpopularniejszy serwis streamingowy z filmami i serialami na świecie. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że aplikacje platformy są dostępne na wszystkich liczących się systemach. Właśnie wyszło na jaw, że do Netflixa na Androidzie zmierza funkcja, która pozwoli odtwarzać filmy i seriale niczym podcasty. To może się przyjąć.

Aplikacja Netflix z opcją słuchania filmów i seriali

netflix tylko audio

Nie jest tajemnicą, że Netflix nieustannie rozwija swoje aplikacje, stale dodając do nich nowe funkcje. Jedne są ciekawsze, drugie mniej, ale to raczej normalne. Tę, którą w kodzie aplikacji na Androida oznaczonej numerem 7.79.1 odnalazła redakcja XDA-Developers zdecydowanie można zaliczyć do tego pierwszego grona. Mowa bowiem o możliwości słuchania filmów i seriali w tle niczym podcastów, bez oglądania wideo. To całkiem ciekawa nowość, która w niektórych przypadkach może się okazać przydatna.

Zobacz także: Już za kilka dni Netflixa opuści ponad 20 filmów i seriali. Zobacz, co zostanie usunięte!

Oczywiście to nie funkcja, z której będą korzystać wszyscy, ale zdecydowanie lepiej będzie ją mieć, niż nie mieć. Odsłuchiwanie produkcji dostępnych na Netflixie zamiast ich oglądania pozwoli także oszczędzać dane mobilne i baterię smartfona, więc same plusy. Na razie nie wiadomo, kiedy nowość zostanie wydana, choć możemy śmiało założyć, że najpierw zadebiutuje na Androidzie. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, czy będziecie z niego korzystać, gdy już ujrzy światło dzienne!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.