Czy przeszkadza Ci, że zdjęcia są nieco zbyt… statyczne? Oczywiście dla większości osób taki zarzut może być wręcz absurdalny. W końcu fotografie są takie z samej definicji bycia zdjęciami. Nie oznacza to jednak, że każdemu taki stan rzeczy musi odpowiadać. Z takiego założenia wyszło przynajmniej Google, które chce tchnąć w nasze zdjęcia trochę więcej dynamiki. Dlatego też użytkownicy usługi Zdjęcia Google wkrótce będą mogli przekonwertować swoje zdjęcia 2D na coś, co firma określa jako zdjęcia kinowe.

Zdjęcia Google zamiana 2D w 3D

 Zdjęcia kinowe w definicji firmy, to normalne zdjęcia, które dzięki mocy sztucznej inteligencji uzyskały efekt 3D, oraz więcej ruchu. Jak w przypadku każdej technologii, która wykorzystuje AI, funkcja ta niewątpliwie będzie miała kilka błędów. Mimo to dotychczasowe zapowiedzi Google robią spore wrażenie. Zdjęcia filmowe mają większą głębię i mogą pozwolić na przybliżenie pewnych elementów na pierwszym planie obrazu niezależnie od ich tła. Efekt ten możecie z resztą zobaczyć wyżej. Biorąc pod uwagę, że to obróbka zwykłego zdjęcia, to efekt robi naprawdę duże wrażenie.

Zobacz też: iPhone 6s wypadł z lecącego samolotu i nawet się nie rozbił

Warto tu dodać, że zamiana zdjęć 2D na 3D w aplikacji Zdjęcia Google jest w pełni automatyczna. Zmiany będzie można dokonać za pomocą zaledwie jednego dotknięcia ekranu. Co więcej, nowo powstałe zdjęcie 3D nie zastąpi oryginalnego. Nie musimy więc się obawiać, że to zostanie zniszczone. Sama fotografia 3D również nie zapisze się w pamięci naszego urządzenia automatycznie. W ten sposób nie zaśmiecimy sobie jej nieudanymi eksperymentami. Warto tu dodać, że mowa jest o plikach od kilkudziesięciu do kilkuset megabajtów, zależnie od rozdzielczości i jakości zdjęcia. Ręczna decyzja o zapisie jest więc jak najbardziej pożądana. Funkcja ta ma trafić do wszystkich użytkowników już w połowie stycznia przyszłego roku. To oznacza, że niektóre zdjęcia z wigilii lub sylwestra po kilku tygodniach zyskają nowe życie. 

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.