Google to bardzo duża firma, która ma w swoim portfolio całą masę najróżniejszych aplikacji. Dopiero co pisaliśmy, że Google Keep osiągnęło miliard pobrań, a tymczasem kolejna apka giganta z Mountain View przekroczyła bardzo ważny kamień milowy. Mowa o Zdjęciach Google, z których korzysta już naprawdę wiele osób. To dobry dzień dla tytułowej firmy.

Liczba pobrań Zdjęć Google robi ogromne wrażenie

Zdjęcia Google 5 miliardów pobrań

Zdjęcia Google są domyślnie zainstalowane na wszystkich smartfonach z Androidem, czemu m.in. zawdzięczają swoją popularność. To usługa, która zasłynęła z darmowego miejsca do przechowywania zrobionych smartfonem zdjęć. W 2017 roku Zdjęcia Google wyróżniał miliard pobrań w Sklepie Play, jednak dziś liczba ta wynosi już 5 miliardów. To niekwestionowany sukces, tym bardziej że to jedyna aplikacja Google, której w tym roku udało się przekroczyć tak ważny kamień milowy.

Zobacz także: Google Stadia pozwala już transmitować gry na żywo bezpośrednio do YouTube

Co więcej, Zdjęcia Google są drugą aplikacją z Google Play zaraz po WhatsAppie, której udało się przebić barierę 5 miliardów instalacji w 2020 roku. Tym samym aplikacja dołączyła do zaszczytnego grona programów Google, którym udało się przekroczyć ten wynik. Mowa tu m.in. o YouTubie, Muzyce Play, Google Chrome, Gmailu i Mapach Google. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować firmie kolejnego sukcesu. A wy korzystacie ze Zdjęć Google, czy przechowujecie fotografie w innych serwisach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.