Sony LT22i Nypon trafi na rynek jako Xperia P?

Newsy

Sony-Logo
Jak wiadomo, Sony zamierza w tym roku wypuścić na rynek kilka naprawdę interesujących smartfonów, które rozszerzą ofertę linii Xperia. Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej informacji na temat tych urządzeń – jednym z nich jest Xperia LT22i „Nypon”.

Ostatnie miesiące są wyjątkowo intensywne dla japońskiego producenta – pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o końcu spółki z Ericssonem, czego efektem miało być przejęcie przez Sony udziałów szwedzkiego producenta. Kolejnym zdecydowanym działaniem ma być wprowadzenie kilku nowych smartfonów wyłącznie pod własną marką.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Sony ST25i ‚Kumquat’ w ofercie komercyjnej będzie znany jako Sony Xperia U. Tym razem pojawiły się doniesienia związane z modelem LT22i ‚Nypon”, który rzekomo ma być Xperią P. Dość wyraźnie widać, że Sony w przypadku swoich produktów, zaczynając od Talbetu S i P, najprawdopodobniej zdecydował się na stosowanie oznaczeń literowych.

Sony Xperia P, pod względem wyglądu będzie bardzo przypominać Xperię S. Podstawową różnicą będzie 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli) i dwurdzeniowy procesor, taktowany z częstotliwością 1 GHz. Pamięć RAM ma mieć pojemność 1 GB, natomiast na dane użytkownika przewidziano 16 GB.

Dotychczasowe przecieki wskazują na to, że w przypadku aparatu zastosowano matrycę 8 Mpx z sensorem Exmor R, kamera internetowa zamontowana w przedniej części obudowy ma mieć rozdzielczość 1,3 Mpx. Xperia P już fabrycznie ma oferować dostęp do najnowszej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Prezentacja modelu Xperia P (a także m.in. Xperii U) jest oczekiwana w trakcie targów Mobile World Congress. Zgodnie z wcześniejszymi planami, jakie przyjął ten producent, Xperia P powinna trafić do sprzedaży na początku kwietnia. Cena powinna być całkiem atrakcyjna dla użytkowników, oscylując w graniach 370 euro.

Sony wprowadzając model Xperia P ma szanse na dobre wyniki sprzedaży – urządzenie stanowi ciekawą i przystępną propozycję dla osób, które nie będą w stanie wykorzystać możliwości, jakie oferuje np. Xperia S.

źródło: Androinica


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x