Sony-Logo
Jak wiadomo, Sony zamierza w tym roku wypuścić na rynek kilka naprawdę interesujących smartfonów, które rozszerzą ofertę linii Xperia. Od pewnego czasu pojawia się coraz więcej informacji na temat tych urządzeń – jednym z nich jest Xperia LT22i „Nypon”.

Ostatnie miesiące są wyjątkowo intensywne dla japońskiego producenta – pod koniec ubiegłego roku dowiedzieliśmy się o końcu spółki z Ericssonem, czego efektem miało być przejęcie przez Sony udziałów szwedzkiego producenta. Kolejnym zdecydowanym działaniem ma być wprowadzenie kilku nowych smartfonów wyłącznie pod własną marką.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Sony ST25i 'Kumquat’ w ofercie komercyjnej będzie znany jako Sony Xperia U. Tym razem pojawiły się doniesienia związane z modelem LT22i 'Nypon”, który rzekomo ma być Xperią P. Dość wyraźnie widać, że Sony w przypadku swoich produktów, zaczynając od Talbetu S i P, najprawdopodobniej zdecydował się na stosowanie oznaczeń literowych.

Sony Xperia P, pod względem wyglądu będzie bardzo przypominać Xperię S. Podstawową różnicą będzie 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli) i dwurdzeniowy procesor, taktowany z częstotliwością 1 GHz. Pamięć RAM ma mieć pojemność 1 GB, natomiast na dane użytkownika przewidziano 16 GB.

Dotychczasowe przecieki wskazują na to, że w przypadku aparatu zastosowano matrycę 8 Mpx z sensorem Exmor R, kamera internetowa zamontowana w przedniej części obudowy ma mieć rozdzielczość 1,3 Mpx. Xperia P już fabrycznie ma oferować dostęp do najnowszej wersji Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Prezentacja modelu Xperia P (a także m.in. Xperii U) jest oczekiwana w trakcie targów Mobile World Congress. Zgodnie z wcześniejszymi planami, jakie przyjął ten producent, Xperia P powinna trafić do sprzedaży na początku kwietnia. Cena powinna być całkiem atrakcyjna dla użytkowników, oscylując w graniach 370 euro.

Sony wprowadzając model Xperia P ma szanse na dobre wyniki sprzedaży – urządzenie stanowi ciekawą i przystępną propozycję dla osób, które nie będą w stanie wykorzystać możliwości, jakie oferuje np. Xperia S.

źródło: Androinica

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula