ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PKO w AppGallery

Aplikacja największego polskiego banku dostępna w AppGallery

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

W dzisiejszych czasach nikt już nie wykorzystuje telefonu jedynie do prowadzenia rozmów. Dzięki szerokiej funkcjonalności, jakie daje nam smartfon mamy możliwość śledzenia najnowszych informacji ze świata, słuchania muzyki, grania w gry, komunikowania się ze znajomymi przez internet (w tym za pomocą wideorozmowy) czy w końcu korzystania z możliwości obsługi własnych kont bankowych. Dlatego banki muszą być świadome rozwoju mobilnych ekosystemów. Taką świadomością może pochwalić się m.in.: bank PKO BP, którego aplikacja IKO została jakiś czas temu w pełni zintegrowana z Huawei Mobile Services.

Aplikacja IKO zintegrowana z Huawei Mobile Services

iko pko bp appgallery huaweie mobile services

Ekspansja Huawei Mobile Services wywołała początkowo lawinę pytań ze strony konsumentów. Jednak odpowiednio rozplanowane przez firmę działania i widoczne efekty (m.in.: cały czas rosnąca baza aplikacji dostępna w AppGallery) pokazały, że warto, a wręcz należy zwrócić uwagę na sklep z aplikacjami od Huawei. Jedną z pierwszych aplikacji bankowych, która trafiła do tego sklepu jest właśnie IKO, czyli aplikacja finansowa banku PKO BP.  IKO dostępne w AppGallery może pochwalić się jednocześnie pełnym wsparciem dla Huawei Mobile Services i płatnościami zbliżeniowymi.

Zobacz też: HMS Connect – nowe narzędzie dla programistów i deweloperów od Huawei.

Oznacza to, że użytkownicy najnowszych urządzeń marki opartych o HMS mogą pobierać aplikację z Huawei AppGallery i w pełni korzystać ze wszystkich oferowanych przez nią funkcjonalności. Na takich działaniach skorzysta ostatecznie przede wszystkim konsument, więc śledźcie koniecznie dalsze działania podejmowane przez firmy w tym zakresie. Tymczasem dajcie znać, co najbardziej doceniacie w aplikacji mobilnej Waszego banku, a co ewidentnie powinno zostać poprawione?

Sprawdź najnowsze wpisy