ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Acer Iconia Tab A510 w kwietniu trafi do Europy

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
a510_01

Acer jest jednym z producentów, który dostrzega ogromny potencjał w przypadku tabletów z systemem Android. Tajwańska firma dość regularnie wypuszcza kolejne modele urządzeń, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Wkrótce do sprzedaży w Europie ma trafić kolejny model – Iconia Tab A510.

W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z premierami kilku interesujących tabletów Acera. Większość tabletów z Androidem Honeycomb miało bardzo podobną konfiguracją sprzętową – identyczna ilość RAM-u, układ Nvidia Tegra 2, podobne parametry dotyczące ekranów. Acera wyróżniały jednak dwa bardzo istotne elementy – atrakcyjna cena i szybkie przygotowywanie aktualizacji Androida.

Niedawno tajwański producent zaprezentował Iconie Tab A700, której specyfikacja techniczna sprawia, że jest godnym konkurentem dla Asusa Transformera Prime TF700T. Tym razem przyszła kolej na model A510, który w trakcie targów CES pojawił się na stoisku Nvidii. Co nowego wiadomo na temat tego tabletu?

Od pewnego czasu wiadomo było, że zastosowany zostanie układ Nvidia Tegra 3, co może być gwarancją dużej wydajności, nawet w przypadku wymagających gier i aplikacji. Tablet już fabrycznie będzie działał pod kontrolą systemu Android 4.0. Ekran ma mieć przekątną 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Zgodnie z ostatnimi informacjami, tablet ma trafić do sprzedaży w Europie już w kwietniu.

Iconia Tab A510 ma być dostępny w trzech wariantach – z 16, 32 i 64 GB pamięci wewnętrznej. Ceny tabletów mają zaczynać się od 500 euro, a więc ok. 2150 złotych. Cena nie jest niska, ale możemy przypuszczać, że gdyby producent zdecydował się na zastosowanie ekranu o większej rozdzielczości, byłoby znacznie drożej.

Osoby, którym zależy na modelu z obsługą 3G, będą zainteresowane modelem A511. Na razie jednak nie wiadomo, czy zostanie on wprowadzony do sprzedaży razem z modelem WiFi – być może Acer zdecyduje się na nieco późniejszy debiut rynkowy. Więcej informacji na temat tych tabletów ma się pojawić w trakcie targów CeBIT 2012, które rozpoczną się 6 marca w Hanowerze.

źródło: NotebookItalia

Sprawdź najnowsze wpisy