Windows 10 na smartfonach z Androidem?

1 minuta czytania
Komentarze
Windows 10

Microsoft robi co może aby spopularyzować swoją platformę jednak jak na razie marnie mu to wychodzi. Najbardziej liczną grupą są użytkownicy tanich budżetowych Lumii oferowanych w najniższych abonamentach. Systemowi giganta z Redmond nie można odmówić szybkości działania, jednakże bardzo słabo wypada jeśli chodzi o aplikacje i ich jakość.

Firma jednak nie składa broni i nadal próbuje walczyć o pozycje na rynku. Ostatnio partnerami zostali Lenovo oraz Xiaomi – główni gracze na chińskim rynku. Lenovo już w połowie roku ma wprowadzić do sprzedaży pierwsze urządzenia z nowym Windowsem 10 na pokładzie. Znacznie ciekawsza informacja dotyczy współpracy z Xiaomi.

Microsoft ogłosił, że w tamach Windows Insider Program wraz z chińskim producentem udostępni grupie użytkowników Xiaomi MI 4 obraz systemu Windows 10 do wgrania na swoje telefony. Firmy mają udzielać użytkownikom pełnego wsparcia oraz zbierać informacje o opiniach w celu lepszego dostosowania systemu na rynek chiński.

Win 10

Wygląda na to, że Microsoft próbuje znaleźć kolejną drogę na popularyzacje swojego systemu. Scena modyfikowanych romów w świecie Androida jest ogromna a użytkownicy z pewnością przetestowaliby nową wersję mobilnych okienek na swoich smartfonach. Część z nich pozostałaby na tym systemie a w przyszłości być może kupiła smartfon już z fabrycznymi okienkami. Jeśli Microsoft pójdzie tą drogą może wiele zyskać.

A co Wy myślicie o Windowsie 10 na waszych smartfonach? Chcielibyście spróbować?

Źródło: techcrunch.com

Motyw