samsung_logo

Wiceprezes Samsunga – Kevin Packingham w udzielonym portalowi CNET wywiadzie przyznał, iż jednym z priorytetów koreańskiej firmy jest zwiększenie czasu pracu na baterii wszystkich smartfonów producenta, których premiera będzie miała miejsce w 2012 roku. Samo wydłużenie zaś pozwalać ma na pełny dzień pracy przy „umiarkowanie intensywnym użytkowaniu”. Nie wyjaśniono jednak, co dokładnie oznacza użyty termin. A przyznać należy, że jest on dość ogólnikowy i dla każdego z Nas może oznaczać co innego.

W każdym bądź razie, aby osiągnąć swój cel Samsung zamierza od tej pory wykorzystać w swoich urządzeniach większe baterie. Z rozmowy nie można jednak stwierdzić o ile większe będę one od tych stosowanych obecnie.

bateria

Dodatkowo przeprowadzona ma zostać również optymalizacja związana z takimi komponentami jak chociażby ekran urządzenia, WiFi oraz LTE.

Czyżby wypowiedź Kevina Packinghama zwiastowła nastanie w branży nowego trendu, w którym to żywotność baterii jest ważniejsza niż smukła konstrukcja? Zobaczymy.

A Wy gotowi bylibyście na wspomniane poświęcenie smukłych gabarytów na rzecz dłuższej pracy urządzenia?

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Maciejewski