Okienka w Androidzie już na Google I/O 2015?

Newsy

multiwindow

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Każdy z producentów smartfonów z systemem Android ma w swoim arsenale broń, która wyróżnia go na tle całego rynku. Zastosowanie najlepszych dostępych podzespołów, posiadanie rozpoznawalnej marki oraz dobry design to nie wszystkie środki, którymi walczą prodenci. Każdy z nich posiada także specjalne funkcje systemu, niezależne od standardowych możliwości Androida.

 

Jedną z takich funkcji w modelach Samsunga i LG to obsługiwanie użytkowania kilku aplikacji naraz dzięki zamknięciu ich w okienkach. W Samsungu funkcja ta nazywa się Multi Window, zaś w LG Dual Window. Obie te funkcję robią praktycznie to samo – otwierają aplikacje w oknach, które nie zajmują całego wyświetlacza.

 

Najwyraźniej Google trochę pożałował, że sam nie wpadł na ten pomysł. Parząc na wycinki ze strony Goolge zaprezentowane przez phonearena.com można doczytać, że pracę nad okienkami rozpoczął także gigant z Mountain View. Być może już na Google I/O 2015 dowiemy się, że nową funkcjalnością Androida jest otwieranie programów właśnie w ten sposób.

 

 

 

Źródło : phonearena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x