multiwindow

 

Każdy z producentów smartfonów z systemem Android ma w swoim arsenale broń, która wyróżnia go na tle całego rynku. Zastosowanie najlepszych dostępych podzespołów, posiadanie rozpoznawalnej marki oraz dobry design to nie wszystkie środki, którymi walczą prodenci. Każdy z nich posiada także specjalne funkcje systemu, niezależne od standardowych możliwości Androida.

 

Jedną z takich funkcji w modelach Samsunga i LG to obsługiwanie użytkowania kilku aplikacji naraz dzięki zamknięciu ich w okienkach. W Samsungu funkcja ta nazywa się Multi Window, zaś w LG Dual Window. Obie te funkcję robią praktycznie to samo – otwierają aplikacje w oknach, które nie zajmują całego wyświetlacza.

 

Najwyraźniej Google trochę pożałował, że sam nie wpadł na ten pomysł. Parząc na wycinki ze strony Goolge zaprezentowane przez phonearena.com można doczytać, że pracę nad okienkami rozpoczął także gigant z Mountain View. Być może już na Google I/O 2015 dowiemy się, że nową funkcjalnością Androida jest otwieranie programów właśnie w ten sposób.

 

 

 

Źródło : phonearena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz